“Sabah” bu gün mükafatlandırılacaq
“Zirə” öz meydanında “Sumqayıt”ı qəbul edəcək. Turun mərkəzi qarşılaşmasında isə “Sabah” “Bank Respublika Arena”da “Neftçi” ilə üz-üzə gələcək. Hər iki matçın start fiti saat 18:00-da səslənəcək.
“Sabah” – “Neftçi” görüşü başa çatdıqdan sonra rəsmi mükafatlandırma mərasimi baş tutacaq. Son ölkə çempionu olan Masazır kollektivinin futbolçularına çempionluq kuboku və medallar təqdim ediləcək.
Hazırda turnir cədvəlinə 75 xalla “Sabah” başçılıq edir. 53 xalı olan “Neftçi” dördüncü, 50 xala malik “Zirə” isə beşincidir. Yeddinci pillədə qərarlaşan “Sumqayıt”ın isə 41 xalı var.
Xatırladaq ki, turun əvvəlki görüşlərində “Araz-Naxçıvan” “Kəpəz”i (2:0), “Qəbələ” “Karvan-Yevlax”ı (2:1), “Qarabağ” “İmişli”ni (3:0), “Şamaxı” isə “Turan Tovuz”u (3:2) məğlub edib. Çempionatda XXXII turun oyunları mayın 17-də yekunlaşacaq./"Qafqazinfo"

Сегодня в Мисли Премьер-Лиге завершится XXXII тур.
«Зире» примет на своем поле «Сумгайыт». В центральном матче тура «Сабах» встретится с «Нефтчи» на «Bank Respublika Arena». Стартовые свистки обоих матчей прозвучат в 18:00.
После окончания встречи «Сабах» – «Нефтчи» состоится официальная церемония награждения. Футболистам коллектива из Мазындара — обладателям последнего национального чемпионства — будет вручён кубок чемпионов и медали.
В настоящее время в турнирной таблице лидирует «Сабах» с 75 очками. «Нефтчи» с 53 очками занимает четвертое место, «Зире» с 50 очками — пятое. На седьмой позиции расположился «Сумгайыт» с 41 очком.
Напомним, что в предыдущих матчах тура «Араз-Нахчыван» победил «Кяпяз» (2:0), «Габала» — «Карван-Йевлах» (2:1), «Карабах» — «Имисли» (3:0), а «Шамахы» одолел «Туран Товуз» (3:2). Игры XXXII тура чемпионата завершатся 17 мая./«Кафказинфо»