“Sabah” bu gün mükafatlandırılacaq
“Zirə” öz meydanında “Sumqayıt”ı qəbul edəcək. Turun mərkəzi qarşılaşmasında isə “Sabah” “Bank Respublika Arena”da “Neftçi” ilə üz-üzə gələcək. Hər iki matçın start fiti saat 18:00-da səslənəcək.
“Sabah” – “Neftçi” görüşü başa çatdıqdan sonra rəsmi mükafatlandırma mərasimi baş tutacaq. Son ölkə çempionu olan Masazır kollektivinin futbolçularına çempionluq kuboku və medallar təqdim ediləcək.
Hazırda turnir cədvəlinə 75 xalla “Sabah” başçılıq edir. 53 xalı olan “Neftçi” dördüncü, 50 xala malik “Zirə” isə beşincidir. Yeddinci pillədə qərarlaşan “Sumqayıt”ın isə 41 xalı var.
Xatırladaq ki, turun əvvəlki görüşlərində “Araz-Naxçıvan” “Kəpəz”i (2:0), “Qəbələ” “Karvan-Yevlax”ı (2:1), “Qarabağ” “İmişli”ni (3:0), “Şamaxı” isə “Turan Tovuz”u (3:2) məğlub edib. Çempionatda XXXII turun oyunları mayın 17-də yekunlaşacaq./"Qafqazinfo"

Today, the XXXII round of the Misli Premier League will conclude.
"Zirə" will host "Sumqayıt" at home. In the central match of the round, "Sabah" will face "Neftçi" at the "Bank Respublika Arena". The starting whistle for both matches will sound at 18:00.
After the "Sabah" – "Neftçi" match ends, an official award ceremony will take place. The players of the Masazır team, last year’s champion, will be presented with the championship trophy and medals.
Currently, "Sabah" leads the league table with 75 points. "Neftçi," with 53 points, is fourth, and "Zirə," with 50 points, is fifth. "Sumqayıt," which is in seventh place, has 41 points.
Let us recall that in the previous matches of the round, "Araz-Naxçıvan" defeated "Kəpəz" (2:0), "Qəbələ" beat "Karvan-Yevlax" (2:1), "Qarabağ" won against "İmişli" (3:0), and "Şamaxı" defeated "Turan Tovuz" (3:2). The matches of the XXXII round in the championship will conclude on May 17./"Qafqazinfo"