Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev mayın 17-də qazaxıstanlı həmkarı Kasım-Jomart Tokayevə zəng edib.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə Azərbaycan Prezidentinin Mətbuat Xidməti məlumat yayıb.
Dövlət başçısı Prezident Kasım-Jomart Tokayevi ad günü münasibətilə təbrik edib, ona möhkəm cansağlığı, fəaliyyətində uğurlar, qardaş Qazaxıstan xalqına daim rifah və tərəqqi arzulayıb.
Qazaxıstan Prezidenti göstərilən diqqətə və səmimi təbriklərə görə minnətdarlığını bildirib.
Telefon danışığı zamanı Azərbaycan ilə Qazaxıstan arasında dostluq və qardaşlıq münasibətlərinin uğurla inkişaf etdiyi vurğulanıb, əməkdaşlığın müxtəlif sahələrdə genişləndirilməsi ilə bağlı fikir mübadiləsi aparılıb.
Dövlət başçıları, həmçinin mayın 15-də qədim Türküstan şəhərində keçirilmiş Türk Dövlətləri Təşkilatının qeyri-rəsmi Zirvə görüşünü məmnunluqla xatırlayıb, həmin tədbirin Türk dünyasında həmrəyliyin və çoxtərəfli əməkdaşlığın gücləndirilməsi baxımından önəmini qeyd ediblər.

On May 17, the President of Azerbaijan, Ilham Aliyev, called his Kazakhstani counterpart Kassym-Jomart Tokayev.
Medianews.az reports that this information was released by the Press Service of the President of Azerbaijan.
The head of state congratulated President Kassym-Jomart Tokayev on his birthday, wished him strong health, success in his activities, and constant welfare and progress to the brotherly people of Kazakhstan.
The President of Kazakhstan expressed gratitude for the attention shown and the sincere congratulations.
During the telephone conversation, it was emphasized that the friendship and brotherhood relations between Azerbaijan and Kazakhstan are developing successfully, and there was an exchange of views on expanding cooperation in various fields.
The heads of state also fondly recalled the informal Summit Meeting of the Organization of Turkic States held on May 15 in the ancient city of Turkestan and highlighted the importance of the event in terms of strengthening solidarity and multilateral cooperation in the Turkic world.