Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev mayın 17-də qazaxıstanlı həmkarı Kasım-Jomart Tokayevə zəng edib.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə Azərbaycan Prezidentinin Mətbuat Xidməti məlumat yayıb.
Dövlət başçısı Prezident Kasım-Jomart Tokayevi ad günü münasibətilə təbrik edib, ona möhkəm cansağlığı, fəaliyyətində uğurlar, qardaş Qazaxıstan xalqına daim rifah və tərəqqi arzulayıb.
Qazaxıstan Prezidenti göstərilən diqqətə və səmimi təbriklərə görə minnətdarlığını bildirib.
Telefon danışığı zamanı Azərbaycan ilə Qazaxıstan arasında dostluq və qardaşlıq münasibətlərinin uğurla inkişaf etdiyi vurğulanıb, əməkdaşlığın müxtəlif sahələrdə genişləndirilməsi ilə bağlı fikir mübadiləsi aparılıb.
Dövlət başçıları, həmçinin mayın 15-də qədim Türküstan şəhərində keçirilmiş Türk Dövlətləri Təşkilatının qeyri-rəsmi Zirvə görüşünü məmnunluqla xatırlayıb, həmin tədbirin Türk dünyasında həmrəyliyin və çoxtərəfli əməkdaşlığın gücləndirilməsi baxımından önəmini qeyd ediblər.

Президент Азербайджана Ильхам Алиев 17 мая позвонил своему казахстанскому коллеге Касым-Жомарту Токаеву.
Medianews.az сообщает, что об этом уведомила Пресс-служба Президента Азербайджана.
Глава государства поздравил Президента Касым-Жомарта Токаева с днем рождения, пожелал ему крепкого здоровья, успехов в деятельности, а братскому народу Казахстана — постоянного благополучия и процветания.
Президент Казахстана выразил благодарность за проявленное внимание и искренние поздравления.
Во время телефонного разговора было подчеркнуто успешное развитие дружеских и братских отношений между Азербайджаном и Казахстаном, проведен обмен мнениями по расширению сотрудничества в различных сферах.
Главы государств с удовлетворением вспомнили неофициальную встречу на высшем уровне Организации тюркских государств, состоявшуюся 15 мая в древнем городе Туркестан, отметив важность этого мероприятия для укрепления солидарности и многостороннего сотрудничества в тюркском мире.