Ödənişli avtomobil yollarında motosikletlər üçün yeni tariflər müəyyənləşdirilib.
Tarif Şurasından Medianws.az-a verilən məlumata görə, Tarif Şurasının bu gün keçirilən iclasında avtomobil yolunun 1 km ödənişli hissəsi üzrə motosiklet nəqliyyat vasitələrinin gedişi üçün ödənişin məbləği Əhmədbəyli–Füzuli–Şuşa avtomobil yolu üzrə 4,65 qəpik, M-1 Bakı–Quba–Rusiya Federasiyası ilə dövlət sərhədi avtomobil yolu üzrə isə 5 qəpik müəyyən olunması qərara alınıb.
Qeyd edilib ki, bu ödənişlərdən daxil olan vəsait təsdiq edilən bölgü əsasında ödənişli avtomagistralların və müvafiq ödəniş məntəqələrinin, habelə respublika və yerli əhəmiyyətli avtomobil yollarının saxlanılması, qorunması və təmiri, ödənişli avtomagistralların idarə olunması, avtomobil yollarının layihələndirilməsi, yenidən qurulması və tikintisi ilə bağlı xərclərin maliyyələşdirilməsi məqsədilə istifadə olunur.

New tariffs have been established for motorcycles on toll roads.
According to the information provided to Medianws.az by the Tariff Council, at today's meeting of the Tariff Council, the payment amount for the passage of motorcycle vehicles per 1 km of the toll section of the road was decided to be 4.65 qəpik on the Ahmadbeyli–Fuzuli–Shusha automobile road, and 5 qəpik on the M-1 Baku–Quba–State border of the Russian Federation automobile road.
It was noted that the proceeds from these payments are used based on an approved distribution for the maintenance, protection, and repair of toll motorways and relevant toll points, as well as republican and local significance automobile roads; the management of toll motorways; financing expenses related to the design, reconstruction, and construction of automobile roads.