Ödənişli avtomobil yollarında motosikletlər üçün yeni tariflər müəyyənləşdirilib.
Tarif Şurasından Medianws.az-a verilən məlumata görə, Tarif Şurasının bu gün keçirilən iclasında avtomobil yolunun 1 km ödənişli hissəsi üzrə motosiklet nəqliyyat vasitələrinin gedişi üçün ödənişin məbləği Əhmədbəyli–Füzuli–Şuşa avtomobil yolu üzrə 4,65 qəpik, M-1 Bakı–Quba–Rusiya Federasiyası ilə dövlət sərhədi avtomobil yolu üzrə isə 5 qəpik müəyyən olunması qərara alınıb.
Qeyd edilib ki, bu ödənişlərdən daxil olan vəsait təsdiq edilən bölgü əsasında ödənişli avtomagistralların və müvafiq ödəniş məntəqələrinin, habelə respublika və yerli əhəmiyyətli avtomobil yollarının saxlanılması, qorunması və təmiri, ödənişli avtomagistralların idarə olunması, avtomobil yollarının layihələndirilməsi, yenidən qurulması və tikintisi ilə bağlı xərclərin maliyyələşdirilməsi məqsədilə istifadə olunur.

На платных автомобильных дорогах установлены новые тарифы для мотоциклов.
По информации, предоставленной Советом по тарифам Medianws.az, на сегодняшнем заседании Совета по тарифам было решено установить оплату за проезд мотоциклетных транспортных средств на платных участках автомобильных дорог в размере 4,65 гяпика по автомобильной дороге Ахмедбейли–Фузули–Шуша и 5 гяпиков по автомобильной дороге М-1 Баку–Куба–государственная граница с Российской Федерацией за 1 км.
Отмечается, что средства, поступающие от этой оплаты, используются на основе утвержденного распределения для финансирования расходов на содержание, охрану и ремонт платных автомагистралей и соответствующих пунктов оплаты, а также автомобильных дорог республиканского и местного значения, управление платными автомагистралями, проектирование, реконструкцию и строительство автомобильных дорог.