PSJ-nin 120 milyonluq planı
PSJ "Aston Villa"nın yarımmüdafiəçisi Morqan Rocers uğrunda İngiltərə nəhəngləri ilə mübarizə aparmağa hazırdır.
Medianerws.az xəbər verir ki, bu barədə "The Telegraph" məlumat yayıb.
Mənbənin sözlərinə görə, Fransa təmsilçisi Rocersi heyəti gücləndirmək üçün əsas namizədlərdən biri kimi nəzərdən keçirir. Birmingem klubu isə ulduz futbolçusu üçün 90 milyon avrodan çox gəlir əldə etmək niyyətindədir. Əgər oyunçuya maraq göstərən klubların sayı artsa, transferin sabit məbləği təxminən 100 milyon avroya çata, bonuslarla birlikdə isə 120 milyon avroya yaxınlaşa bilər.
Bu məbləğin bir hissəsi "Midlsbro"ya çatacaq. Belə ki, "Aston Villa" futbolçunun gələcək satışından əldə olunan mənfəətin 20 faizini əvvəlki klubuna ödəməlidir.

PSG midfielder Morgan Rogers is ready to compete with England's giants for Aston Villa.
According to the source, the French representative considers Rogers as one of the main candidates to strengthen the squad. The Birmingham club intends to earn more than 90 million euros for the star footballer. If the number of clubs interested in the player increases, the fixed transfer fee could reach around 100 million euros, and including bonuses, approach 120 million euros.
A portion of this amount will go to Middlesbrough. Aston Villa must pay 20 percent of the profit obtained from the future sale of the player to his previous club.
It is reported that Arsenal, Chelsea and Manchester United are interested in the 23-year-old player.
Recall that Rogers was previously transferred to the Birmingham club for 17.5 million euros.//Publika.az