“Qalatasaray”da növbəti ayrılıq:
Yeni mövsüm üçün heyət planlamasını davam etdirən “Qalatasaray” sol cinah müdafiəsində İsmayıl Yakobs və Eren Elmalını komandada saxlamaq qərarına gəlib.
Medianews.az xəbər verir ki, baş məşqçi Okan Burukun da hər iki futbolçunun qalmasını istədiyi bildirilir.
Bu qərardan sonra 23 yaşlı müdafiəçi Kazımcan Karataşın gələcəyi qeyri-müəyyənləşib. Mövsümün ikinci yarısını icarə əsasında “Başakşehir”də keçirən futbolçunun daha çox oyun təcrübəsi qazanmaq üçün komandadan ayrılmağa müsbət yanaşdığı qeyd olunur.
Məlumata görə, “Başakşehir” Karataşı heyətdə saxlamaq niyyətindədir və bu istiqamətdə “Qalatasaray”la danışıqlar apara bilər. Eyni zamanda, futbolçunun mümkün transferində dəyişdirmə variantının da nəzərdən keçirildiyi iddia olunur.
Karataşla maraqlanan klublar arasında “Samsunspor”un da olduğu bildirilir. Klubun oyunçunun vəziyyətini yaxından izlədiyi və transfer üçün addım ata biləcəyi vurğulanır.
Qeyd edək ki, Kazımcan Karataş ötən mövsüm “Qalatasaray” və “Başakşehir” formalarında ümumilikdə 24 oyunda iştirak edib və 4 məhsuldar ötürmə ilə yadda qalıb.

Continuing the squad planning for the new season, "Galatasaray" has decided to keep İsmayıl Yakobs and Eren Elmalı in the team for the left wing defense.
Medianews.az reports that head coach Okan Buruk also wants both players to stay.
Following this decision, the future of the 23-year-old defender Kazımcan Karataş has become uncertain. It is noted that the player, who spent the second half of the season on loan at "Başakşehir," is positively inclined to leave the team in order to gain more playing experience.
According to the information, "Başakşehir" intends to keep Karataş in the squad and may negotiate with "Galatasaray" in this regard. At the same time, it is claimed that an alternative option in the possible transfer of the player is also being considered.
Among the clubs interested in Karataş, it is reported that "Samsunspor" is also included. The club is closely monitoring the player's situation and may take steps for the transfer.
It should be noted that Kazımcan Karataş participated in a total of 24 matches last season for "Galatasaray" and "Başakşehir," and was remembered with 4 assists.