"Qarabağ" klubu Maksim Medvedevin etirazına görə
Əvəzedicilər Liqasının XXI turunda baş tutan qalmaqallı "Qarabağ-2" - "Sabah-2" qarşılaşması ilə bağlı yekun qərar açıqlanıb.
Medianews.az xəbər verir ki, müvafiq qərarı AFFA-nın İntizam Komitəsi qəbul edib.
Məlumata görə, "Qarabağ-2"nin baş məşqçisi Maksim Medvedev oyunun 43-cü dəqiqəsində hakimin qərarlarına sərt etiraz bildirərək komandasını meydandan çıxarıb. Qısa fasilədən sonra kollektiv yenidən yaşıl meydançaya qayıdıb və matç davam etdirilib.
Yaşanan bu insident cəzasız qalmayıb və müvafiq intizam tədbiri görülüb. Komitənin qərarına əsasən, "Qarabağ-2" komandası 1000 manat məbləğində cərimələnib.
Qeyd edək ki, cəzalar yalnız Ağdam klubu ilə yekunlaşmayıb. Oyundan sonra paltardəyişmə otağına ziyan vuran "Sabah-2" barəsində də ölçü götürülüb. Arenanın əmlakına dəyən maddi zərər Masazır təmsilçisi tərəfindən tam ödəniləcək.

По итогам скандального матча "Карабах-2" - "Сабах-2" XXI тура Лиги дублеров принято окончательное решение.
Medianews.az сообщает, что соответствующее решение было принято Дисциплинарным комитетом АФФА.
По информации, главный тренер "Карабах-2" Максим Медведев на 43-й минуте матча выразил резкое недовольство решениями судьи и вывел команду с поля. После короткого перерыва коллектив вернулся на поле, и матч продолжился.
Этот инцидент не остался безнаказанным, и были приняты соответствующие дисциплинарные меры. По решению комитета команда "Карабах-2" оштрафована на 1000 манатов.
Отметим, что наказания не ограничились клубом из Агдама. В отношении "Сабах-2", нанёсшего ущерб раздевалке после матча, также приняты меры. Материальный ущерб имуществу арены представитель из Масазыра возместит полностью.