Tofiq Musayev UFC-də ilk qələbəsini
Azərbaycanlı MMA döyüşçüsü Tofiq Musayev Mütləq Döyüş Çempionatında (UFC) bu gecə növbəti döyüşünü keçirib.
Medianews.az Oxu.Az-a istinadən xəbər verir ki, 36 yaşlı idmançı ABŞ-nin Sietl şəhərində keçirilən turnirdə çilili İqnasio Bahamondeslə qarşılaşıb.
İdmançılar üç raund ərzində qalibi müəyyənləşdirə bilməyiblər. Yekunda hakimlər yekdilliklə Tofiq Musayevin qələbəsinə səs veriblər. Bu, Tofiq Musayevin UFC-də ilk qələbəsi olub.
Qeyd edək ki, idmançı ilk döyüşündə, ötən il iyunun 22-də Bakıda Mıktıbek Orolbaya (Qırğızıstan) məğlub olub. İqnasio Bahamondes də sonuncu dəfə Bakıdakı turnirdə təmsilçimiz Rafael Fiziyevə məğlub olub.

Азербайджанский боец MMA Тофик Мусаев провёл сегодня ночь очередной бой в Абсолютном Боевом Чемпионате (UFC).
Medianews.az Со ссылкой на Oxu.Az сообщает, что 36-летний спортсмен встретился с чилийцем Игнасио Бахамондесом на турнире, прошедшем в городе Сиэтл, США.
Спортсмены не смогли определить победителя в течение трёх раундов. В итоге судьи единогласно отдали голос за победу Тофика Мусаева. Это была первая победа Тофика Мусаева в UFC.
Отметим, что спортсмен в своём первом бою, который состоялся 22 июня прошлого года в Баку, проиграл Мыктыбеку Оролбаю (Кыргызстан). Игнасио Бахамондес также последний раз на турнире в Баку уступил нашему спортсмену Рафаэлю Физиеву.