“Whatsapp” qrupunda iş yoldaşlarını söyən qadın
31 yaşlı Gülnar Hacıyeva (ad və soyad şərtidir) ilə gözəllik salonunda işləyən digər həmkarları arasında mübahisə yaranıb. Mübahisə zamanı Gülnar özünün, salonun sahibinin və digər iki qadının olduğu “Whatsapp” qrupunda sahibkarı söyüb.
Bu əməlinə görə, Gülnar polis əməkdaşları tərəfindən saxlanılıb və barəsində İnzibati Xətalar Məcəlləsinin 510.2-ci (İnternet informasiya ehtiyatında və ya informasiya-telekommunikasiya şəbəkəsində kütləvi nümayiş etdirildiyi halda ictimai mənəviyyatı təhqir edən, cəmiyyətə açıqca hörmətsizlik ifadə edən hərəkətlərin edilməsinə, yəni əxlaqsız ifadələrin səsləndirilməsinə və ya belə məzmun təəssüratı yaradan jestlərin edilməsinə, yaxud insan bədəninin hissələrinin əxlaq normalarına və milli-mənəvi dəyərlərə zidd formada göstərilməsinə görə) maddəsilə protokol tərtib olunub.
Gülnar Hacıyevanın sözlərinə görə, salonun sahibi iş yerində onunla kobud danışaraq müştərilərinin onlara mane olduğunu deyib. Hadisə olan günü axşam zərərçəkən sahibkar ona zəng edərək danlayıb, Gülnar söz demək istəyəndə isə telefonu söndürüb. Buna görə də Hacıyeva  “Whatsapp” qrupunda salonun sahibini və digər iki xanım əməkdaşı söyüb. O, bu əməlini həmin qadınların birləşərək onu işdən çıxarmaq istədikləri üçün etdiyini bildirib.
Gözəllik salonunun zərərçəkən sahibi isə ifadəsində bildirib ki, işçilər arasında mübahisə olduğu üçün axşam Gülnarla danışaraq iradını çatdırıb və bunlara son qoymasını istəyib. Gülnar da “Whatsapp” qrupunda onu və digər iki qadını təhqir edib. Zərərçəkən şikayətçi olduğunu və Gülnar barəsində ağır inzibati tənbeh tədbiri görülməsini istədiyini qeyd edib.

В Товузе женщина оскорбила своих коллег по работе в группе «Whatsapp».
Между 31-летней Гюльнар Гаджиевой (имя и фамилия условные) и другими сотрудницами, работающими в салоне красоты, возник спор. Во время спора Гюльнар оскорбила владельца салона и двух других женщин в группе «Whatsapp», где состоят она сама, владелец салона и ещё два человека.
За этот поступок Гюльнар была задержана полицейскими, и в отношении неё был составлен протокол по статье 510.2 Кодекса об административных правонарушениях (в случае массового распространения в Интернет-источнике информации или в информационно-телекоммуникационной сети действий, оскорбляющих общественную нравственность, выражающих откровенное неуважение к обществу, то есть произнесение непристойных выражений или выполнение жестов, создающих такое впечатление, либо демонстрация частей человеческого тела, противоречащих нормам морали и национально-нравственным ценностям).
По словам Гюльнар Гаджиевой, владелец салона на работе говорил с ней грубо и сказал, что их клиенты им мешают. Вечером в день происшествия пострадавший владелец позвонил ей и сделал замечание, а когда Гюльнар пыталась что-то сказать, он выключил телефон. По этой причине Гюльнар оскорбила владельца салона и двух других сотрудниц в группе «Whatsapp». Она заявила, что сделала это потому, что эти женщины объединились, чтобы уволить её с работы.
Пострадавший владелец салона в своем заявлении сообщил, что вечером, когда произошел спор между работницами, он поговорил с Гюльнар и высказал ей свои претензии, потребовав прекратить конфликт. Однако Гюльнар оскорбила его и двух других женщин в группе «Whatsapp». Пострадавший заявил о своей жалобе и попросил применить в отношении Гюльнар строгие административные меры воздействия.
По решению суда Г. Гаджиева была оштрафована на административный штраф в размере 500 манатов./lent.az