“Whatsapp” qrupunda iş yoldaşlarını söyən qadın
31 yaşlı Gülnar Hacıyeva (ad və soyad şərtidir) ilə gözəllik salonunda işləyən digər həmkarları arasında mübahisə yaranıb. Mübahisə zamanı Gülnar özünün, salonun sahibinin və digər iki qadının olduğu “Whatsapp” qrupunda sahibkarı söyüb.
Bu əməlinə görə, Gülnar polis əməkdaşları tərəfindən saxlanılıb və barəsində İnzibati Xətalar Məcəlləsinin 510.2-ci (İnternet informasiya ehtiyatında və ya informasiya-telekommunikasiya şəbəkəsində kütləvi nümayiş etdirildiyi halda ictimai mənəviyyatı təhqir edən, cəmiyyətə açıqca hörmətsizlik ifadə edən hərəkətlərin edilməsinə, yəni əxlaqsız ifadələrin səsləndirilməsinə və ya belə məzmun təəssüratı yaradan jestlərin edilməsinə, yaxud insan bədəninin hissələrinin əxlaq normalarına və milli-mənəvi dəyərlərə zidd formada göstərilməsinə görə) maddəsilə protokol tərtib olunub.
Gülnar Hacıyevanın sözlərinə görə, salonun sahibi iş yerində onunla kobud danışaraq müştərilərinin onlara mane olduğunu deyib. Hadisə olan günü axşam zərərçəkən sahibkar ona zəng edərək danlayıb, Gülnar söz demək istəyəndə isə telefonu söndürüb. Buna görə də Hacıyeva  “Whatsapp” qrupunda salonun sahibini və digər iki xanım əməkdaşı söyüb. O, bu əməlini həmin qadınların birləşərək onu işdən çıxarmaq istədikləri üçün etdiyini bildirib.
Gözəllik salonunun zərərçəkən sahibi isə ifadəsində bildirib ki, işçilər arasında mübahisə olduğu üçün axşam Gülnarla danışaraq iradını çatdırıb və bunlara son qoymasını istəyib. Gülnar da “Whatsapp” qrupunda onu və digər iki qadını təhqir edib. Zərərçəkən şikayətçi olduğunu və Gülnar barəsində ağır inzibati tənbeh tədbiri görülməsini istədiyini qeyd edib.

In Tovuz, a woman insulted her co-workers in a "Whatsapp" group.
A dispute arose between 31-year-old Gülnar Hacıyeva (name and surname are pseudonyms) and other colleagues working in a beauty salon. During the dispute, Gülnar insulted the owner of the salon in a "Whatsapp" group that included herself, the owner, and two other women.
For this act, Gülnar was detained by police officers and a protocol was drawn up against her under Article 510.2 of the Administrative Offenses Code (for actions insulting public morality and openly disrespecting society when mass-displayed on the internet or telecommunication network, i.e., uttering immoral expressions or gestures creating such an impression, or displaying parts of the human body in a manner contrary to moral norms and national moral values).
According to Gülnar Hacıyeva, the salon owner spoke rudely to her at work, saying their customers were bothering them. On the evening of the incident, the affected owner called her and scolded her, and when Gülnar tried to speak, the owner hung up. Because of this, Hacıyeva insulted the salon owner and two other female employees in the "Whatsapp" group. She stated that she did this because these women united to try to fire her from work.
The affected owner of the beauty salon, in her statement, said that there was a dispute among the employees, so in the evening she spoke to Gülnar, conveyed her objections, and asked her to stop these actions. Gülnar insulted her and the other two women in the "Whatsapp" group. The affected party declared herself a complainant and requested that a severe administrative disciplinary measure be applied against Gülnar.