WUF13 çərçivəsində assambleyaların birgə açılış sessiyası başlayıb
BMT-nin Ümumdünya Şəhərsalma Forumunun 13-cü Sessiyası (WUF13) çərçivəsində assambleyaların birgə açılış sessiyası keçirilir.
Medianews.az xəbər verir ki, BMT-nin Məskunlaşma Proqramında (UN-Habitat) maraqlı tərəflərin cəlb edilməsi üzrə məsləhətçi və baş ekspert Aditya Kumarın moderatorluq etdiyi sessiya “Paylaşılan prioritetləri kollektiv fəaliyyət momentumuza necə çevirə bilərik?” mövzusuna həsr edilib.
Tədbir ümumi prioritetləri üzə çıxarmaq və ilkin öhdəlikləri stimullaşdırmaq üçün hekayə nəqlini, yüksəksəviyyəli dialoqu və interaktiv iştirakçılığı özündə birləşdirir.
Mənzil təminatı sahəsində artan çətinliklər, iqlim təzyiqləri və getdikcə dərinləşən bərabərsizliklərlə xarakterizə olunan bir dövrdə bu açılış rəsmi mərasim çərçivəsindən kənara çıxaraq, iştirakçıları forumun yekun nəticələrinə birbaşa töhfə verən qüvvə kimi fəallaşdırır.

В рамках WUF13 началась совместная открытая сессия ассамблей
В рамках 13-й сессии Всемирного городского форума ООН (WUF13) проводится совместная открытая сессия ассамблей.
Как сообщает Medianews.az, сессию, модератором которой выступил советник и главный эксперт по вовлечению заинтересованных сторон Программы ООН по населенным пунктам (UN-Habitat) Адитья Кумар, посвятили теме «Как мы можем превратить общие приоритеты в импульс коллективных действий?»
Мероприятие объединяет рассказывание историй, дискуссии на высоком уровне и интерактивное участие для выявления общих приоритетов и стимулирования первоначальных обязательств.
В эпоху, характеризующуюся ростом проблем с жилищным обеспечением, климатическим давлением и усилением неравенства, это открытие выходит за рамки официальной церемонии, активизируя участников как силу, непосредственно вносящую вклад в итоговые результаты форума.