Bakıda keçirilən Ümumdünya Şəhərsalma Forumunun 13-cü sessiyası (WUF13) münasibətilə şəhərə gələn qonaqlar və sakinlər üçün yarmarka təşkil edilib.
“Şəhərsalma yarmarkası” çərçivəsində 20–22 may tarixlərində paytaxtın üç məkanında — İçərişəhər Dövlət Tarix-Memarlıq Qoruğu, Dənizkənarı Milli Park ərazisindəki Saat Qülləsi yaxınlığında və “Deniz Mall” ətrafında müxtəlif rəngarəng proqramlar təşkil olunur.
Hər gün saat 13:00-dan etibarən fəaliyyətə başlayan yarmarka köşkləri vasitəsilə Azərbaycan şirkətləri tərəfindən müxtəlif məhsulların satışı həyata keçirilir. Dənizkənarı Milli Park ərazisindəki yarmarka saat 21:00-a qədər davam edəcək.

В связи с проведением в Баку 13-й сессии Всемирного городского форума (WUF13) для гостей и жителей города была организована ярмарка.
В рамках «Ярмарки градостроительства» с 20 по 22 мая в трёх местах столицы — Государственном историко-архитектурном заповеднике «Ичери шехер», вблизи Часовой башни на территории Приморского национального парка и вокруг «Deniz Mall» — проводятся различные яркие программы.
Каждый день начиная с 13:00 через торговые киоски ярмарки осуществляется продажа различных продуктов азербайджанскими компаниями. Ярмарка на территории Приморского национального парка будет работать до 21:00.