Milli geyimlərdə maraqlı yürüş
Bu gün QHT Agentliyinin və Mirzə Ələkbər Sabir Fondunun birgə təşkilatçılığı ilə WUF13 çərçivəsində Bakının mərkəzində bir qrup Azərbaycan xanımlarının milli geyimlərdə gəzinti-yürüşü təşkil edilib.
Medianews.az xəbər verir ki, aksiya Bakı şəhərinin sakinləri və xarici qonaqları tərəfindən yüksək maraqla qarşılanıb.
Mirzə Ələkbər Sabir Fondunun sədri, əsərləri dövlət varidatı elan edilmiş M.Ə.Sabirin nəvəsi Sevda Tahirli bildirib ki, Qız Qalası - İçərişəhər - Natəvan heykəli - Dənizkənarı Milli Bulvar – Xəqani bağı – Fəvvarələr Meydanı – Sabir heykəli marşrutu üzrə davam etmiş gəzinti-yürüşün məqsədi milli irsin tanıdılması, milli geyimlərə, kəlağayılara maraq oyatmaqdır.
S.Tahirli WUF13 çərçivəsində və Müstəqillik günü ərəfəsində bu tədbirin təşkilinin xüsusi rəmzi mənasının olduğunu qeyd edib.

Today, a walk-tour of a group of Azerbaijani women in national costumes was organized in the center of Baku within the framework of WUF13 by the joint organization of the NGO Agency and the Mirza Alakbar Sabir Foundation.
Medianews.az reports that the action was met with great interest by the residents of Baku and foreign guests.
Sevda Tahirli, the chairperson of the Mirza Alakbar Sabir Foundation and granddaughter of M.Ə.Sabir, whose works have been declared a state heritage, stated that the walk-tour along the route of Maiden Tower - Icherisheher - Natavan statue - National Seaside Boulevard – Khagani Park – Fountains Square – Sabir statue aimed to promote the national heritage and to arouse interest in national costumes and kelagayi scarves.
S. Tahirli noted that organizing this event within the framework of WUF13 and on the eve of Independence Day has special symbolic significance.