Xaçmazda yaşayış evlərini su basdı -
Xaçmaz rayonu, Cığatay kəndində yağan intensiv yağışlar nəticəsində fərdi yaşayış evlərinə su dolub və sakinlər köməksiz vəziyyətdə qalıb.
“Qafqazinfo” xəbər verir ki, hadisə ilə bağlı Fövqəladə Hallar Nazirliyinin “112” qaynar telefon xəttinə məlumat daxil olub.
Bildirilir ki, dərhal əraziyə FHN-in Mülki müdafiə qoşunları və Şimal Regional Mərkəzinin müvafiq xilasetmə qüvvələri cəlb olunub.
Görülən tədbirlər nəticəsində köməyə ehtiyacı olan vətəndaşların təxliyəsi və digər zəruri təhlükəsizlik tədbirləri həyata keçirilib.
Həyata keçirilən tədbirlər nəticəsində 5-i azyaşlı və 1-i əlilliyi olan şəxs olmaqla ümumilikdə 22 nəfər vətəndaş təhlükəsiz əraziyə təxliyə edilib.

Residential houses flooded in Khachmaz -
As a result of heavy rains in the village of Cığatay, Khachmaz district, water has entered private residential houses and residents are left helpless.
“Qafqazinfo” reports that information about the incident was received through the Ministry of Emergency Situations' “112” hotline.
It is reported that the Civil Defense troops of the Ministry of Emergency Situations and the relevant rescue forces of the Northern Regional Center were immediately deployed to the area.
As a result of the measures taken, the evacuation of citizens in need of assistance and other necessary safety measures were carried out.
As a result of the measures implemented, a total of 22 people, including 5 minors and 1 person with a disability, were evacuated to a safe area.