Xaçmazda yaşayış evlərini su basdı -
Xaçmaz rayonu, Cığatay kəndində yağan intensiv yağışlar nəticəsində fərdi yaşayış evlərinə su dolub və sakinlər köməksiz vəziyyətdə qalıb.
“Qafqazinfo” xəbər verir ki, hadisə ilə bağlı Fövqəladə Hallar Nazirliyinin “112” qaynar telefon xəttinə məlumat daxil olub.
Bildirilir ki, dərhal əraziyə FHN-in Mülki müdafiə qoşunları və Şimal Regional Mərkəzinin müvafiq xilasetmə qüvvələri cəlb olunub.
Görülən tədbirlər nəticəsində köməyə ehtiyacı olan vətəndaşların təxliyəsi və digər zəruri təhlükəsizlik tədbirləri həyata keçirilib.
Həyata keçirilən tədbirlər nəticəsində 5-i azyaşlı və 1-i əlilliyi olan şəxs olmaqla ümumilikdə 22 nəfər vətəndaş təhlükəsiz əraziyə təxliyə edilib.

В результате интенсивных дождей в селе Джигатай Хачмазского района в отдельные жилые дома проникла вода, и жители остались в беспомощном состоянии.
Как сообщает «Кавказинфо», по данному происшествию поступила информация на горячую линию «112» Министерства по чрезвычайным ситуациям.
Сообщается, что незамедлительно на место происшествия были направлены силы Гражданской обороны МЧС и соответствующие спасательные подразделения Северного регионального центра.
В результате принятых мер была организована эвакуация нуждающихся граждан и осуществлены другие необходимые мероприятия по обеспечению безопасности.
В результате проведённых мероприятий всего было эвакуировано 22 человека, из них 5 – несовершеннолетние и 1 человек с инвалидностью, в безопасное место.