Xocalıda yollar buz bağladı -
Zəfər yolunun Xocalı rayonu, Baharlı kəndi ərazisindən keçən hissəsində yolların buz bağlaması səbəbindən vətəndaşlar avtomobillərdə köməksiz vəziyyətdə qalıb.
Əraziyə nazirliyin Dövlət Yanğından Mühafizə Xidmətinin Şuşa Şəhər Yanğından Mühafizə Hissəsinin yanğınsöndürən-xilasediciləri cəlb edilib.
Yanğınsöndürən-xilasedicilər tərəfindən yolun buz bağlaması səbəbindən yolun kənarına sürüşərək hərəkətini davam etdirə bilməyən “Mercedes” markalı minik avtomobilində olan vətəndaşlar xüsusi təyinatlı nəqliyyat vasitəsi ilə təhlükəsiz əraziyə təxliyə edilib.
Bundan başqa, yolun buz bağlaması səbəbindən hərəkətini davam etdirə bilməyən “Chevrolet” markalı minik avtomobilinin hərəkəti təmin edilib.

В Ходжалы дороги покрылись льдом -
Из-за обледенения дороги на участке трассы Победы в районе села Бахарлы Ходжалинского района граждане застряли в автомобилях в беспомощном состоянии.
Как сообщает Medianews.az, об этом информирует Министерство по чрезвычайным ситуациям (МЧС).
На место происшествия были направлены пожарно-спасательные подразделения Шушинской городской пожарной части Государственной службы пожарной охраны министерства.
Пожарные-спасатели эвакуировали граждан, находившихся в легковом автомобиле марки «Mercedes», который не мог продолжить движение и съехал на обочину из-за обледенения дороги, при помощи специальной техники в безопасное место.
Кроме того, обеспечено движение легкового автомобиля марки «Chevrolet», который также не мог продолжить движение из-за обледенения дороги.