16 nəfərin imtahan nəticələri
İmtahanda iştirak etmək üçün ərizə təsdiq etmiş 40 504 abituriyentdən (I qrup üzrə 33986 nəfər, IV qrup üzrə 6518 nəfər) 1996 nəfər (I qrup üzrə 1821 nəfər, IV qrup üzrə 175 nəfər) imtahanda iştirak etməyib.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə Dövlət İmtahan Mərkəzinin (DİM) I və IV ixtisas qrupları (o cümlədən III qrup üzrə DT və TC altqruplarının hər ikisini seçənlər üçün coğrafiya fənni) üzrə 7 iyun 2026-cı il tarixində keçirilmiş qəbul imtahanının nəticələri barədə məlumatında qeyd olunub.
İmtahanda iştirak edən abituriyentlərdən 16 nəfər qaydaları pozduqlarına görə imtahandan xaric olunub və nəticələri ləğv edilib.

Из 40 504 абитуриентов, подавших заявки на участие в экзамене (33 986 человек по I группе, 6 518 человек по IV группе), 1 996 человек (1 821 по I группе, 175 по IV группе) не явились на экзамен.
Как сообщает Medianews.az, об этом говорится в информации Государственного экзаменационного центра (ДИМ) о результатах вступительного экзамена, проведенного 7 июня 2026 года по I и IV профессиональным группам (включая группу III по обоим подгруппам ДТ и ТС, где выбран был предмет география).
Из абитуриентов, участвовавших в экзамене, 16 человек были удалены с экзамена за нарушение правил, а их результаты аннулированы.