16 nəfərin imtahan nəticələri
İmtahanda iştirak etmək üçün ərizə təsdiq etmiş 40 504 abituriyentdən (I qrup üzrə 33986 nəfər, IV qrup üzrə 6518 nəfər) 1996 nəfər (I qrup üzrə 1821 nəfər, IV qrup üzrə 175 nəfər) imtahanda iştirak etməyib.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə Dövlət İmtahan Mərkəzinin (DİM) I və IV ixtisas qrupları (o cümlədən III qrup üzrə DT və TC altqruplarının hər ikisini seçənlər üçün coğrafiya fənni) üzrə 7 iyun 2026-cı il tarixində keçirilmiş qəbul imtahanının nəticələri barədə məlumatında qeyd olunub.
İmtahanda iştirak edən abituriyentlərdən 16 nəfər qaydaları pozduqlarına görə imtahandan xaric olunub və nəticələri ləğv edilib.

Out of 40,504 applicants who confirmed their application to participate in the exam (33,986 in Group I, 6,518 in Group IV), 1,996 (1,821 in Group I, 175 in Group IV) did not attend the exam.
Medianews.az reports that this information was stated in the information about the results of the entrance exam held on June 7, 2026, by the State Examination Center (SEC) for Groups I and IV (including for Group III candidates who selected both DT and TC subgroups, for the geography subject).
Of the applicants who participated in the exam, 16 were expelled for violating the rules, and their results were canceled.