17 yaşlı arışı ildə 1,2 ton bal istehsal edir -
Medianews.az xəbər verir ki, gənc arıçı ötən il 1,2 ton bal yığaraq məhsulunu supermarket şəbəkələrinə çıxarmağa nail olub.
Andree istehsal prosesini daha peşəkar səviyyəyə qaldırmaq üçün xüsusi avadanlıqlarla təchiz edilmiş mobil “bal emalatxanası” da hazırlayıb. O, qoruyucu geyim, siqaretləndirici cihaz və digər arıçılıq alətlərindən istifadə edir.
Arıçılığa pandemiya dövründə başlayan gənc arıçı işin çətin olduğunu da qeyd edir. Onun sözlərinə görə, bir dəfə eyni anda bir neçə arı sancması ilə üzləşib.
O, yay aylarında arıların çoxalma dövründə daha diqqətli işlədiyini, xüsusilə ana arının tapılmasının vacib olduğunu bildirib.
Gələcəkdə arıçılıq sahəsində fəaliyyətini genişləndirməyi və yeni istehsal layihələri həyata keçirməyi planlaşdırır.

В Германии 17-летний Луи Андре производит до 1,5 тонн меда в год с помощью 20 пчелиных ульев.
Medianews.az сообщает, что молодой пчеловод в прошлом году собрал 1,2 тонны меда и смог вывести свой продукт на сеть супермаркетов.
Андре подготовил мобильную «медоварню», оснащённую специальным оборудованием, чтобы поднять процесс производства на более профессиональный уровень. Он использует защитную одежду, дымарь и другие пчеловодческие инструменты.
Молодой пчеловод начал заниматься пчеловодством во время пандемии и отмечает, что работа сложная. По его словам, однажды он столкнулся с несколькими пчелиными укусами одновременно.
Он сообщил, что летом, в период активного размножения пчёл, он работает особенно аккуратно, особенно важно находить матку.
В будущем он планирует расширить свою деятельность в сфере пчеловодства и реализовать новые производственные проекты.