"Barselona" doğma meydanında "Real Betis"i 3:1 hesabı ilə üstələyərək İspaniya La Liqasının tarixinə yeni rekordla adını yazdırıb.
Medianews.az oxu.az-a istinadən xəbər verir ki, Kataloniya təmsilçisi çempionatın 38 turdan (19 ev oyunu) ibarət mövcud formatında misilsiz uğura imza atıb. Belə ki, komanda "doğma divarlar" arasında keçirdiyi bütün qarşılaşmalardan qələbə ilə ayrılan ilk klub kimi tarixə düşüb.
La Liqa tarixində sonuncu belə göstərici 1985/1986 mövsümündə qeydə alınıb. "Real Madrid"i evdə oynadığı 17 matçın hər birində rəqiblərini məğlubiyyətə uğratmışdı.
Xatırladaq ki, "Barselona" 2025/2026 mövsümündə İspaniya çempionu titulunu vaxtından əvvəl təmin etməyi bacarıb. Komanda arxada qalan 37 oyundan sonra aktivinə 94 xal yazdırıb. Doğma meydanın verdiyi üstünlükdən əla istifadə edən kataloniyalılar bu 19 qarşılaşmada rəqib qapılarından 57 top keçirib, öz qapılarında isə cəmi 10 qol görüblər.

"Барселона" на своем стадионе обыграла "Реал Бетис" со счетом 3:1 и вписала свое имя в историю испанской Ла Лиги новым рекордом.
Medianews.az со ссылкой на oxu.az сообщает, что каталонский клуб в нынешнем формате чемпионата, состоящем из 38 туров (19 домашних игр), добился беспрецедентного успеха. Команда стала первой в истории, которая выиграла все матчи на своей "родной арене".
Последний такой показатель в истории Ла Лиги был зафиксирован в сезоне 1985/1986. Тогда "Реал Мадрид" выиграл все 17 домашних матчей, обыграв каждого соперника.
Напомним, что "Барселона" в сезоне 2025/2026 досрочно обеспечила себе титул чемпиона Испании. По итогам 37 сыгранных матчей команда набрала 94 очка. Великолепно используя преимущество домашнего поля, каталонцы в этих 19 матчах забили 57 голов в ворота соперников и пропустили всего 10 мячей в своих воротах.