3 komandaya texniki məğlubiyyət verildi
Medianews.az-ın məlumatına görə, bu barədə qurumun İntizam Komitəsinin iclasında qərar qəbul olunub.
U-14 Liqasında baş tutan "Yasamal Bakı" – "Mübariz" FA qarşılaşmasında meydan sahiblərinin heyətində protokolda adı olmayan futbolçuların iştirakı aşkarlanıb. Bu səbəbdən paytaxt təmsilçisinin nəticəsi ləğv olunub və komandaya 0:3 hesablı texniki məğlubiyyət verilib.
Eyni liqada keçirilməli olan "European Football Academy" – "Young Pro" oyunu qonaqların meydana çıxmaqdan imtina etməsi səbəbindən baş tutmayıb. Nəticədə "Young Pro" kollektivi texniki məğlubiyyət alıb.
"Liman" UFK – "Araz Bakı" matçında Liman təmsilçisinin heyətində cəzalı futbolçu Elşad Qafarlının meydana çıxdığı müəyyənləşib. Bu səbəbdən komanda 0:3 hesablı texniki məğlubiyətlə üzləşib.

Дисциплинарный комитет АФФА присудил техническое поражение трем командам.
По информации Medianews.az, об этом было принято решение на заседании Дисциплинарного комитета организации.
В матче U-14 Лиги "Ясамал Баку" – "Мубариз" ФА было выявлено участие в составе хозяев поля футболистов, не внесённых в протокол. По этой причине результат столичной команды был аннулирован, и команде присудили техническое поражение со счётом 0:3.
Матч той же лиги "European Football Academy" – "Young Pro" не состоялся из-за отказа гостей выйти на поле. В результате коллектив "Young Pro" получил техническое поражение.
В матче "Liman" УФК – "Араз Баку" выяснилось, что в составе представителей Лимана на поле вышел дисквалифицированный футболист Эльшад Гафарлы. Поэтому команда получила техническое поражение со счётом 0:3.