3 komandaya texniki məğlubiyyət verildi
Medianews.az-ın məlumatına görə, bu barədə qurumun İntizam Komitəsinin iclasında qərar qəbul olunub.
U-14 Liqasında baş tutan "Yasamal Bakı" – "Mübariz" FA qarşılaşmasında meydan sahiblərinin heyətində protokolda adı olmayan futbolçuların iştirakı aşkarlanıb. Bu səbəbdən paytaxt təmsilçisinin nəticəsi ləğv olunub və komandaya 0:3 hesablı texniki məğlubiyyət verilib.
Eyni liqada keçirilməli olan "European Football Academy" – "Young Pro" oyunu qonaqların meydana çıxmaqdan imtina etməsi səbəbindən baş tutmayıb. Nəticədə "Young Pro" kollektivi texniki məğlubiyyət alıb.
"Liman" UFK – "Araz Bakı" matçında Liman təmsilçisinin heyətində cəzalı futbolçu Elşad Qafarlının meydana çıxdığı müəyyənləşib. Bu səbəbdən komanda 0:3 hesablı texniki məğlubiyətlə üzləşib.

AFFA Disciplinary Committee has awarded technical defeats to three teams.
According to Medianews.az, this was decided at the meeting of the Disciplinary Committee of the organization.
In the U-14 League match between "Yasamal Baku" and "Mubariz" FA, the participation of players not listed in the protocol in the home team's lineup was detected. For this reason, the result of the capital representative was annulled and the team was given a technical defeat with a score of 0:3.
The game between "European Football Academy" and "Young Pro" scheduled to take place in the same league did not happen because the guests refused to enter the field. As a result, the "Young Pro" team received a technical defeat.
In the match between "Liman" UFK and "Araz Baku," it was determined that the suspended player Elshad Qafarli appeared on the field for the Liman representative. For this reason, the team faced a technical defeat with a score of 0:3.