56 yaşlı qadın lyuka düşərək öldü -
Polisin məlumatına görə, ölən şəxsin Nyu-York ştatının Brayerklif Manor ərazisində yaşayan Donike Qocay olduğu müəyyənləşib. O, bazar ertəsi axşam saatlarında avtomobilindən düşərkən qəfil açıq lyuka yıxılıb.
Ətrafdakı insanlar qadına kömək etməyə çalışsalar da, lyukun dərin olması xilasetmə işlərini çətinləşdirib. Şahidlərin sözlərinə görə, hadisə yerində lyukun ətrafında heç bir qoruyucu maneə olmayıb.
Qadın dərhal xəstəxanaya çatdırılsa da, həkimlər onun həyatını xilas edə bilməyiblər.
Araşdırma zamanı məlum olub ki, lyuk elektrik avadanlıqlarının yerləşdiyi yeraltı şaxtaya aid olub. Şəhər qaydalarına əsasən, bu cür lyuklar təhlükəsizlik məqsədilə qapalı və ya mühafizə olunmuş vəziyyətdə saxlanılmalıdır.
Elektrik təchizatı şirkəti “Kon Edison”un açıqlamasına görə, müşahidə kameralarının görüntüləri lyuk qapağının hadisədən təxminən 12 dəqiqə əvvəl ağır yük maşınının üzərindən keçməsi nəticəsində yerindən tərpəndiyini göstərib.

56-летняя женщина погибла, провалившись в люк -
По информации полиции, погибшей оказалась Донике Гочай, проживавшая в районе Брайерклиф Мэнор штата Нью-Йорк. Она в понедельник вечером упала из автомобиля и внезапно упала в открытую люк.
Несмотря на попытки окружающих помочь женщине, большая глубина люка осложнила спасательные работы. По словам свидетелей, в месте происшествия вокруг люка не было никаких защитных ограждений.
Женщину немедленно доставили в больницу, но врачи не смогли спасти ее жизнь.
В ходе расследования выяснилось, что люк принадлежал подземной шахте, где размещается электрооборудование. Согласно городским правилам, такие люки должны находиться в закрытом или охраняемом состоянии для обеспечения безопасности.
По заявлению электроснабжающей компании «Кон Эдисон», видеозаписи с камер наблюдения показали, что крышка люка сместилась примерно за 12 минут до инцидента после того, как тяжелый грузовик проехал по ней.