Türkiyə millisinin keçmiş hücumçusunun 10 il həbsi istənilir
"Narkotik vasitələrin qanunsuz dövriyyəsi" istintaqı çərçivəsində həbs edilmiş Türkiyə millisinin və "Qalatasaray" klubunun sabiq futbolçusu Ümit Karan barəsində 10 ilə qədər azadlıqdan məhrumetmə cəzası tələb edilib.
Medianews.az DHA agentliyinə istinadən xəbər verir ki, İstanbul Prokurorluğu tərəfindən hazırlanan ittihamnamədə keçmiş hücumçuya qarşı "narkotik vasitələrin ticarəti" ittihamı irəli sürülüb.
Sənəddə Karanın əldə etdiyi narkotik maddələri başqalarına ötürərək bu cinayəti "zəncirvari şəkildə" törətdiyi qeyd olunub. Futbolçu ona qarşı irəli sürülmüş bütün ittihamları rədd edib.

В рамках расследования дела о "незаконном обороте наркотических средств" в отношении бывшего футболиста сборной Турции и клуба "Галатасарай" Юмита Карана было выдвинуто требование о наказании лишением свободы на срок до 10 лет.
Medianews.az, ссылаясь на агентство DHA, сообщает, что в обвинительном заключении, подготовленном прокуратурой Стамбула, бывшему нападающему предъявлено обвинение в "торговле наркотическими средствами".
В документе отмечается, что Каран, передавая полученные наркотические вещества другим лицам, совершил это преступление "по цепочке". Футболист отверг все предъявленные ему обвинения.
Мера пресечения в виде содержания под стражей для Каран остаётся в силе, в ближайшие дни ожидается его выход на суд.