Acun Ərdoğana bunu hədiyyə etti
ngiltərənin "Hall Siti" klubunun sahibi Acun Ilıcalı Türkiyə Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğanla görüşüb.
Medianews.az xəbər verir ki, türkiyəli iş adamı bu barədə X sosial şəbəkəsindəki hesabında paylaşım edib.
"Dövlət başçımız Rəcəb Tayyib Ərdoğan sıx iş qrafikinə baxmayaraq, məni Prezident Sarayında qəbul etdi. Hörmətli Prezidentimizə "Hall Siti" klubu ilə İngiltərə Premyer Liqasına yüksəlmək yolunda gördüyümüz işlər barədə ətraflı məlumat vermək imkanı qazandım. Göstərdiyi diqqət və maraq məni qürurlandırdı və xoşbəxt etdi", - deyə Acun Ilıcalı bildirib.
Tanınmış media maqnatı paylaşımını bu sözlərlə tamamlayıb:
"İnşallah, Allah gələcəkdə əldə edəcəyimiz yeni uğurları da onunla bölüşmək fürsətini bizə nəsib edər".
Qeyd edək ki, İngiltərə Çempionşipində çıxış edən "Hall Siti" yeni mövsümdə İngiltərə Premyer Liqasında mübarizə aparacaq.

Владелец клуба "Халл Сити" из Англии Аджун Илыджалы встретился с президентом Турции Реджепом Тайипом Эрдоганом.
Как сообщает Medianews.az, турецкий бизнесмен поделился об этом в своем аккаунте в социальной сети X.
"Наш глава государства Реджеп Тайип Эрдоган, несмотря на плотный рабочий график, принял меня во Дворце Президента. Я получил возможность подробно рассказать уважаемому Президенту о проделанной работе на пути повышения клуба "Халл Сити" в Английскую Премьер-лигу. Его внимание и интерес вызвали у меня чувство гордости и счастья", — сообщил Аджун Илыджалы.
Известный медиамагнат закончил свое сообщение следующими словами:
"Иншаллах, да даст нам Аллах возможность и в будущем делиться с ним новыми достижениями, которых мы добьемся".
Отметим, что "Халл Сити", выступающий в Чемпионшипе Англии, в новом сезоне будет бороться в Английской Премьер-лиге.