Ağdərədə mina partladı -
İşğaldan azad edilmiş Ağdərə rayonunun Sırxavənd kəndi ərazisində aprelin 26-da mina hadisəsi baş verib.
Medianews.az bildirir ki, bu barədə Azərbaycan Respublikası Daxili İşlər Nazirliyi, Baş Prokurorluğu və Minatəmizləmə Agentliyinin (ANAMA) mətbuat xidmətləri məlumat verib.
Bildirilib ki, 1967-ci il təvəllüdlü Xocalı rayonu Yenibinə kənd sakini Əhmədov Vüqar Salah oğlu keçmiş təmas xəttində minalardan təmizlənməmiş ərazidə piyada əleyhinə mina partlayışı nəticəsində sol ayağından xəsarət alıb.
Faktla bağlı Tərtər rayon prokurorluğunda araşdırma aparılır.
ANAMA, AR DİN və Baş Prokurorluq bir daha vətəndaşları təhlükəsizlik qaydalarına riayət etməyə, mina təhlükəsi işarələrinin göstəricilərinə diqqətlə yanaşmağa, bələd olmadıqları ərazilərə daxil olmamağa, çəpərləmə fəaliyyəti aparılan ərazilərə müdaxilə etməməyə çağırır!

26 апреля в селе Сыркхавенд Агдеринского района, освобожденного от оккупации, произошел инцидент с миной.
Medianews.az сообщает, что об этом сообщили пресс-службы Министерства внутренних дел Азербайджанской Республики, Главной прокуратуры и Агентства по разминированию (ANAMA).
Сообщается, что Вугар Салах оглы Ахмедов 1967 года рождения, житель села Енибина Ходжалинского района, получил травму левой ноги в результате подрыва противопехотной мины в районе линии соприкосновения, не очищенном от мин.
По факту проводится расследование в прокуратуре Тертера.
ANAMA, МВД Азербайджана и Главная прокуратура вновь призывают граждан соблюдать правила безопасности, внимательно относиться к указателям минной опасности, не заходить в незнакомые территории и не вмешиваться в огороженные зоны проведения разминирования!