"Arsenal"ın istədiyi futbolçu üçün 100 milyon avro
Medianews.az Trend-ə istinadən xəbər verir ki, Premyer Liqanın liderinin əsas hədəfi "Nyukasl"da çıxış edən Sandro Tonalidir. Bu barədə İngiltərə mətbuatı məlumat yayıb.
"Topçular"ın idman direktoru Andrea Berta italiyalı futbolçunun nümayəndələri ilə danışıqlara başlamağı planlaşdırır. Klubu 25 yaşlı dayaq yarımmüdafiəçisi üçün 100 milyon avrodan aşağı təklifləri dəyərləndirməyəcək.
Qeyd edək ki, "Nyukasl" Sandro Tonalini 2023-cü ilin yayında "Milan"dan 60 milyon avroya transfer edib. İtaliya millisinin üzvü bu mövsüm "sağsağanlar"ın heyətində meydana çıxdığı 44 rəsmi matçda 3 qol və 6 məhsuldar ötürmə ilə yadda qalıb.

"Арсенал" планирует усилить полузащиту новым игроком.
По информации Medianews.az со ссылкой на Trend, основной целью лидера Премьер-лиги является Сандро Тонали из "Ньюкасла". Об этом сообщает британская пресса.
Спортивный директор "канониров" Андреа Берта планирует начать переговоры с представителями итальянского футболиста. Клуб не будет рассматривать предложения ниже 100 миллионов евро за 25-летнего опорного полузащитника.
Отметим, что "Ньюкасл" приобрел Сандро Тонали летом 2023 года у "Милана" за 60 миллионов евро. Игрок сборной Италии в этом сезоне запомнился 3 голами и 6 результативными передачами в 44 официальных матчах за "сорок".