"Arsenal"ın istədiyi futbolçu üçün 100 milyon avro
Medianews.az Trend-ə istinadən xəbər verir ki, Premyer Liqanın liderinin əsas hədəfi "Nyukasl"da çıxış edən Sandro Tonalidir. Bu barədə İngiltərə mətbuatı məlumat yayıb.
"Topçular"ın idman direktoru Andrea Berta italiyalı futbolçunun nümayəndələri ilə danışıqlara başlamağı planlaşdırır. Klubu 25 yaşlı dayaq yarımmüdafiəçisi üçün 100 milyon avrodan aşağı təklifləri dəyərləndirməyəcək.
Qeyd edək ki, "Nyukasl" Sandro Tonalini 2023-cü ilin yayında "Milan"dan 60 milyon avroya transfer edib. İtaliya millisinin üzvü bu mövsüm "sağsağanlar"ın heyətində meydana çıxdığı 44 rəsmi matçda 3 qol və 6 məhsuldar ötürmə ilə yadda qalıb.

100 million euros for the football player that "Arsenal" wants they demand
Medianews.az reports, citing Trend, that the Premier League leader's main target is Sandro Tonali, who plays for "Newcastle." This was reported by the British press.
"The Gunners" sporting director Andrea Berta plans to start negotiations with the representatives of the Italian footballer. The club will not consider offers below 100 million euros for the 25-year-old defensive midfielder.
It is noted that "Newcastle" transferred Sandro Tonali from "Milan" in the summer of 2023 for 60 million euros. The member of the Italian national team has made an impression this season with 3 goals and 6 assists in 44 official matches for the "Magpies."