Azərbaycanda 92 yaşlı məşhur işə qəbul olundu - FOTO
Modern.az xəbər verir ki, hadisənin maraqlı tərəfi Ərşad Əzimzadənin 92 yaşında işə dəvət olunmasıdır.
Ə.Əzimzadə bununla bağlı deyib:
"Bu gün, 19 Fevral 2026-cı il tarixində, 92 il yaşında olduğum bir vaxtda, "İnci" şirkətinin prezidenti Mikayıl Yusifov məni rəsmi olaraq işə dəvət etdi və xalqımıza, dövlətimizə, vətənimizə birlikdə fayda verməyi təklif etdi. Mən bu təklifi böyük sevinclə qarşıladım və yenidən əmək fəaliyyətinə başladım. İşləyəcəyim "İzə" nəşriyyatının gənc kollektivi məni dərin hörmətlə qarşıladı. Çalışacağam ki bu etimadı layiqincə doğruldum. Mən yeni bir həyata başlayıram. Yer üzündə elə bir şirkət yoxdur ki, 92 yaşlı "qocanı" işə dəvət etsin. Bunu yalnız "İnci" şirkəti bacardı".
Ərşad Əzimzadə 1934-cü ildə Zəngilan rayonunun Seyidlər kəndində anadan ol ub. Əvvəllər jurnalist kimi fəaliyyət göstərib. O, "Azərbaycan gəncləri", "Molodyoj Azerbaydjana", "Bakinskiy raboçiy" və "Azərbaycan" kimi aparıcı qəzetlədə müxbir işləyib.
30 yaşdan 60 yaşacan 8 ağır xəstəlikdən əzab çəkib, 30 il dərman-terapiya müalicəsi alıb. 1995-ci ildə yapon alimi Katsudzo Nişinin Sağlamlıq Sistemini öz həyatına tətbiq edərək sağalıb.
Son 30 ildə 20-dən çox elmi-publisistik və bədii əsər yazıb. Onun sağlam həyat tərzinə aid "Möcüzəsiz möcüzə" kitabı müxtəlif dillərdə çap olunub və məşhurlaşıb.

Ə. Əzimzadə said about this:
"Today, on February 19, 2026, at the age of 92, the president of the "İnci" company, Mikayıl Yusifov, officially invited me to work and proposed that we benefit our people, our state, and our homeland together. I welcomed this offer with great joy and started working again. The young team of the "İzə" publishing house, where I will work, greeted me with deep respect. I will strive to live up to this trust. I am starting a new life. There is no company in the world that would invite a 92-year-old 'old man' to work. Only the "İnci" company managed to do this."
Ərşad Əzimzadə was born in 1934 in the village of Seyidlər in the Zəngilan district. He previously worked as a journalist. He worked as a correspondent for leading newspapers such as "Azərbaycan gəncləri", "Molodyoj Azerbaydjana", "Bakinskiy raboçiy", and "Azərbaycan".
From the age of 30 to 60, he suffered from 8 serious illnesses and received drug therapy treatment for 30 years. In 1995, he recovered by applying the Health System of the Japanese scientist Katsudzo Nishi to his life.
In the last 30 years, he has written more than 20 scientific-publishing and artistic works. His book on a healthy lifestyle, "Miracle without a Miracle," has been published in various languages and has become famous.