Azərbaycanda 92 yaşlı məşhur işə qəbul olundu - FOTO
Modern.az xəbər verir ki, hadisənin maraqlı tərəfi Ərşad Əzimzadənin 92 yaşında işə dəvət olunmasıdır.
Ə.Əzimzadə bununla bağlı deyib:
"Bu gün, 19 Fevral 2026-cı il tarixində, 92 il yaşında olduğum bir vaxtda, "İnci" şirkətinin prezidenti Mikayıl Yusifov məni rəsmi olaraq işə dəvət etdi və xalqımıza, dövlətimizə, vətənimizə birlikdə fayda verməyi təklif etdi. Mən bu təklifi böyük sevinclə qarşıladım və yenidən əmək fəaliyyətinə başladım. İşləyəcəyim "İzə" nəşriyyatının gənc kollektivi məni dərin hörmətlə qarşıladı. Çalışacağam ki bu etimadı layiqincə doğruldum. Mən yeni bir həyata başlayıram. Yer üzündə elə bir şirkət yoxdur ki, 92 yaşlı "qocanı" işə dəvət etsin. Bunu yalnız "İnci" şirkəti bacardı".
Ərşad Əzimzadə 1934-cü ildə Zəngilan rayonunun Seyidlər kəndində anadan ol ub. Əvvəllər jurnalist kimi fəaliyyət göstərib. O, "Azərbaycan gəncləri", "Molodyoj Azerbaydjana", "Bakinskiy raboçiy" və "Azərbaycan" kimi aparıcı qəzetlədə müxbir işləyib.
30 yaşdan 60 yaşacan 8 ağır xəstəlikdən əzab çəkib, 30 il dərman-terapiya müalicəsi alıb. 1995-ci ildə yapon alimi Katsudzo Nişinin Sağlamlıq Sistemini öz həyatına tətbiq edərək sağalıb.
Son 30 ildə 20-dən çox elmi-publisistik və bədii əsər yazıb. Onun sağlam həyat tərzinə aid "Möcüzəsiz möcüzə" kitabı müxtəlif dillərdə çap olunub və məşhurlaşıb.

Известный врач, писатель-журналист Аршад Азимзаде принят на работу в компанию «Инчи».
По сообщению Modern.az, интересным моментом является приглашение Аршада Азимзаде на работу в возрасте 92 лет.
А. Азимзаде по этому поводу сказал:
«Сегодня, 19 февраля 2026 года, в возрасте 92 лет президент компании «Инчи» Микаил Юсифов официально пригласил меня на работу и предложил вместе приносить пользу нашему народу, государству, Родине. Я с большой радостью принял это предложение и вновь начал трудовую деятельность. Молодой коллектив издательства «Изэ», в котором я буду работать, встретил меня с глубоким уважением. Я постараюсь достойно оправдать это доверие. Я начинаю новую жизнь. На земле нет такой компании, которая пригласила бы на работу 92-летнего «старика». Это смогла сделать только компания «Инчи».
Аршад Азимзаде родился в 1934 году в селе Сеидлер Зангиланского района. Ранее он работал журналистом. Он был корреспондентом ведущих газет, таких как «Азербайджанская молодежь», «Molodyoj Azerbaydjana», «Бакенский рабочий» и «Азербайджан».
С 30 до 60 лет он страдал от 8 тяжелых заболеваний, получал 30 лет лекарственной терапии. В 1995 году он выздоровел, применив в своей жизни систему здоровья японского ученого Кацуцудо Ниши.
За последние 30 лет он написал более 20 научно-публицистических и художественных произведений. Его книга о здоровом образе жизни «Чудо без чудес» была издана на различных языках и стала популярной.