Azərbaycanda İnstitut
Bakı Şəhər İcra Hakimiyyəti başçısının tabeliyində "Diplomatik korpusa və xarici nümayəndəliklərə xidmət göstərən müdiriyyət "İnterservis" Bakı Şəhər İcra Hakimiyyətinin fəaliyyət istiqamətləri nəzərə alınmaqla yenidən təşkil olunacaq.
Medianews.az xəbər verir ki, Prezident İlham Əliyev bununla bağlı Fərman imzalayıb.
Bundan başqa, Bakı Şəhər İcra Hakimiyyəti başçısının tabeliyində "Bakımənzilkommunlayihə" Layihə İnstitutunun ləğv edilməsi ilə bağlı zəruri tədbirlər görüləcək:
"Bakı Şəhər İcra Hakimiyyəti başçısının tabeliyində olan "Yaşıl Teatr" Bakı Konsert Kompleksinin və Bakı Şəhər Bələdiyyə Teatrının bütün əmlakı ilə birlikdə Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyinin tabeliyinə verilməsini təmin etsin".

Institute in Azerbaijan
The "Interservice" Directorate serving the Diplomatic Corps and foreign representations under the Head of Baku City Executive Power will be reorganized taking into account the areas of activity of the Baku City Executive Power.
Medianews.az reports that President Ilham Aliyev has signed a decree regarding this.
In addition, necessary measures will be taken for the liquidation of the "Bakımenzilkommunlayihə" Design Institute under the Head of Baku City Executive Power:
“Ensure the transfer of the entire property of the "Green Theatre" Baku Concert Complex and the Baku City Municipal Theatre under the Head of Baku City Executive Power to the jurisdiction of the Ministry of Culture of the Republic of Azerbaijan.”