Azərbaycanda İnstitut
Bakı Şəhər İcra Hakimiyyəti başçısının tabeliyində "Diplomatik korpusa və xarici nümayəndəliklərə xidmət göstərən müdiriyyət "İnterservis" Bakı Şəhər İcra Hakimiyyətinin fəaliyyət istiqamətləri nəzərə alınmaqla yenidən təşkil olunacaq.
Medianews.az xəbər verir ki, Prezident İlham Əliyev bununla bağlı Fərman imzalayıb.
Bundan başqa, Bakı Şəhər İcra Hakimiyyəti başçısının tabeliyində "Bakımənzilkommunlayihə" Layihə İnstitutunun ləğv edilməsi ilə bağlı zəruri tədbirlər görüləcək:
"Bakı Şəhər İcra Hakimiyyəti başçısının tabeliyində olan "Yaşıl Teatr" Bakı Konsert Kompleksinin və Bakı Şəhər Bələdiyyə Teatrının bütün əmlakı ilə birlikdə Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyinin tabeliyinə verilməsini təmin etsin".

Подчинённое Бакинской городской исполнительной власти "Дирекция по обслуживанию дипломатического корпуса и иностранных представительств «Интерсервис» будет реорганизована с учётом направлений деятельности Бакинской городской исполнительной власти.
Как сообщает Medianews.az, с этим связанный указ подписал Президент Ильхам Алиев.
Кроме того, будут приняты необходимые меры по ликвидации проектного института «Бакыменжилькоммунлаййехе», находящегося в подчинении Бакинской городской исполнительной власти:
"Обеспечить передачу под управление Министерства культуры Азербайджанской Республики всего имущества Бакинского концертного комплекса «Зелёный театр» и Бакинского городского муниципального театра, находящихся в подчинении Бакинской городской исполнительной власти".