Bakıda daha bir məktəbdə OLAY: Şagird sinif yoldaşlarını ölümlə HƏDƏLƏDİ –
Medianews.az “Trend.az”a istinadən xəbər verir ki, iddialara əsasən, Bakı şəhəri 275 nömrəli tam orta məktəbin V sinif şagirdi hədələdiyi sinif yoldaşlarının siyahısını hazırlayıb.
Məsələ ilə bağlı məktəbdən bildirilib ki, sözügedən şagird 5 “D” sinfinə yerdəyişmə ilə qəbul olunub, lakin daha sonra əvvəlki təhsil müəssisəsinə geri qaytarılıb.
“Qeyd edək ki, məktəb psixoloqlarının şagirdlə apardığı işin nəticəsi olaraq, davranışın tənzimlənməsi ilə bağlı fərdi mütəxəssis dəstəyi alması barədə valideynə məlumat verilib.
Bununla yanaşı, şagirdlə bağlı məktəb psixoloqu tərəfindən zəruri dəstəkləyici tədbirlər həyata keçirilib”, – deyə açıqlamada qeyd olunub.
Məlumata görə, həmçinin Suraxanı Rayon Polis İdarəsinin yetkinlik yaşına çatmayanlarla bağlı profilaktik iş üzrə məsul şəxsləri valideyn və şagirdlərlə profilaktik söhbət aparıblar.

В Баку в еще одной школе ПРОИСШЕСТВИЕ: Ученик угрожал одноклассникам смертью –
В Баку в еще одной школе ПРОИСШЕСТВИЕ: Ученик угрожал одноклассникам смертью – ОФИЦИАЛЬНОЕ ЗАЯВЛЕНИЕ
В Баку появились обвинения о том, что ученик в одной из школ угрожал своим одноклассникам смертью.
Medianews.az, ссылаясь на «Trend.az», сообщает, что согласно имеющимся данным, ученик 5-го класса средней школы №275 города Баку составил список одноклассников, которым угрожал.
По этому поводу из школы сообщили, что указанный ученик был принят с переводом в класс 5 «Д», однако позже был возвращён в предыдущее учебное заведение.
«Отметим, что в результате работы школьных психологов с учеником родители были проинформированы о необходимости индивидуальной экспертной поддержки для коррекции поведения.
Кроме того, школьный психолог осуществил необходимые поддерживающие мероприятия в отношении данного ученика», – говорится в заявлении.
Согласно информации, также ответственные сотрудники Управления полиции района Сурахан проводили профилактические беседы с родителями и учеником в рамках работы с несовершеннолетними.