Bakıda DƏHŞƏTLİ yanğın başladı
Bakının Xəzər rayonu, Qala qəsəbəsində yanğın hadisəsi qeydə alınıb. Hadisə barədə məlumat və görüntülər sosial şəbəkələrdə yayılıb.
Medianews.az xəbər verir ki, şahidlərin verdiyi məlumata görə, alov qısa müddətdə geniş əraziyə yayılıb. Hadisə yerinə dərhal Fövqəladə Hallar Nazirliyinin (FHN) Dövlət Yanğından Mühafizə Xidmətinin yanğınsöndürmə briqadaları və müvafiq xilasetmə qüvvələri cəlb olunub.
Hazırda alovun lokallaşdırılması və tam söndürülməsi istiqamətində operativ tədbirlər davam etdirilir. Hadisənin başvermə səbəbləri, eləcə də xəsarət alanların olub-olmaması barədə hələlik rəsmi açıqlama verilməyib.

В Баку, в Хазарском районе, поселке Гала зафиксирован случай пожара. Информация и видеоматериалы о произошедшем были распространены в социальных сетях.
По сообщению Medianews.az, согласно показаниям свидетелей, пламя за короткое время распространилось на обширную территорию. На место происшествия незамедлительно были направлены пожарные бригады Государственной службы по защите от пожаров Министерства по чрезвычайным ситуациям (МЧС) и соответствующие спасательные силы.
В настоящее время продолжаются оперативные меры по локализации и полному тушению огня. О причинах происшествия, а также о наличии пострадавших официальных заявлений пока не поступало.