Bakıda DƏHŞƏTLİ yanğın başladı
Bakının Xəzər rayonu, Qala qəsəbəsində yanğın hadisəsi qeydə alınıb. Hadisə barədə məlumat və görüntülər sosial şəbəkələrdə yayılıb.
Medianews.az xəbər verir ki, şahidlərin verdiyi məlumata görə, alov qısa müddətdə geniş əraziyə yayılıb. Hadisə yerinə dərhal Fövqəladə Hallar Nazirliyinin (FHN) Dövlət Yanğından Mühafizə Xidmətinin yanğınsöndürmə briqadaları və müvafiq xilasetmə qüvvələri cəlb olunub.
Hazırda alovun lokallaşdırılması və tam söndürülməsi istiqamətində operativ tədbirlər davam etdirilir. Hadisənin başvermə səbəbləri, eləcə də xəsarət alanların olub-olmaması barədə hələlik rəsmi açıqlama verilməyib.

A fire incident has been recorded in the Gala settlement of the Khazar district of Baku. Information and footage about the incident have been spread on social networks.
Medianews.az reports that according to eyewitness accounts, the flames spread over a large area in a short time. Firefighting brigades and relevant rescue forces of the State Fire Protection Service of the Ministry of Emergency Situations (MES) were immediately deployed to the scene.
Currently, operational measures are ongoing to localize and completely extinguish the fire. There has been no official statement yet regarding the causes of the incident or whether there are any casualties.