Bakıda dəhşətli yanğın: Restorana od vurub, qapıları kilidlədi... -
Yanğının baş verməsinə ilkin səbəb olaraq 2 nəfərin öz aralarında yaranmış mübahisə göstərilir. Belə ki, mübahisə davaya çevrildikdən sonra tərəflərdən biri benzini adıçəkilən obyektə tökərək, yanğın tərədib, ardınca isə müştərilərin hadisə yerini tərk edə bilməməsi üçün qapını arxadan bağlayıb. İnsidenti törədənin Cavid adlı şəxs olduğu bildirilir.
Müştərilərin həyatını isə iaşə obyektinin mətbəx bölməsinin arxa qapısı xilas edib. Hadisə nəticəsində 1 nəfərin ayaq nahiyəsindən yanıq xəsarəti aldığı və xəstəxanaya yerləşdirildiyi məlumdur. Hazırda başqa xəsarət alanlarla bağlı məlumat yoxdur.
Nazir Qədirli və Cahangir Qədirovun idarətetməsində olan iaşə obyektinə ümumilikdə 120 min manat məbləğində ziyan dəyib. Əlavə olaraq, müştərilərə 20 mindən çox maddi ziyan dəydiyi qeyd olunur.
Hadisə ilə bağlı Fövqəladə Hallar Nazirliyinin yaydığı məlumatda isə bildirilir ki, Bakı şəhərinin Qaradağ rayonunda bir dam altında tikilən, ümumi sahəsi 600 m² olan birmərtəbəli müxtəlif təyinatlı obyektlərdən (kafe, avtomoblil ehtiyat hissələrinin satışı mağazası və avtomobil təmiri sexləri) sahəsi 250 m² olan kafenin yanar konstruksiyaları yanıb.
DİN-in Mətbuat Xidmətinin əməkdaşı polis leytenantı Elbrus İbrahimov hadisə ilə bağlı sorğuya cavab olaraq bildirib ki, qeyd olunan iaşə obyektinin qəsdən yandırılması ilə bağlı polisə məlumat daxil olub. Yanğını törətməkdə şübhəli bilinən iki nəfər müəyyən olunaraq saxlanılıb. Fakt üzrə araşdırmalar davam etdirilir.(Bakupost.az)

Ресторан "Sheikh Lounge", расположенный в поселке Гобустан Карадагского района Баку, был подожжен.
Первопричиной пожара считается ссора между двумя людьми. После того, как ссора переросла в драку, один из участников подлил бензин на указанный объект, устроив пожар, и затем закрыл дверь с обратной стороны, чтобы клиенты не могли покинуть место происшествия. Сообщается, что инцидент устроил некий Джавид.
Жизни посетителей спасла задняя дверь кухонного помещения заведения общественного питания. Сообщается, что один человек получил ожог ноги и был госпитализирован. Пока нет информации о других пострадавших.
Общая сумма ущерба, нанесённого заведению общественного питания, руководимому Назиром Гадирли и Джахангиром Гадыровым, составляет 120 тысяч манатов. Дополнительно отмечается, что клиентам был причинён материальный ущерб свыше 20 тысяч манатов.
В сообщении Министерства по чрезвычайным ситуациям говорится, что в Карадагском районе города Баку под одной крышей расположены одноэтажные здания общей площадью 600 м², предназначенные для различных целей (кафе, магазин по продаже автозапчастей и автомастерские), из которых горели деревянные конструкции кафе площадью 250 м².
Сотрудник пресс-службы МВД, лейтенант полиции Элбрус Ибрагимов в ответ на запрос сообщил, что в полицию поступила информация о преднамеренном поджоге указанного заведения общественного питания. Двое подозреваемых в поджоге были установлены и задержаны. Расследование по факту продолжается. (Bakupost.az)