Trampın iştirakı ilə Azərbaycanla sülh yaratdıq -
Ermənistanın baş naziri Nikol Paşinyan ABŞ-da keçirilən Vaşinqton Sülh Zirvəsindən sonra diqqətçəkən açıqlama verib.
Musavat.com xəbər verir ki, Paşinyan Prezident Donald Trampın birbaşa və şəxsi iştirakı ilə Ermənistan və Azərbaycan arasında sülh prosesində mühüm nəticə əldə olunduğunu bildirib.
Onun sözlərinə görə, Zirvədən sonra Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevlə birlikdə Donald Trampın Nobel Sülh Mükafatına namizədliyini irəli sürən birgə məktub imzalanıb.
Paşinyan vurğulayıb ki, Trampın 2026-cı ildə Nobel Sülh Mükafatını “haqlı olaraq” alacağına böyük ümid bəsləyir.

We made peace with Azerbaijan with the participation of Trump -
Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan made a notable statement after the Washington Peace Summit held in the USA.
Musavat.com reports that Pashinyan stated that an important outcome was achieved in the peace process between Armenia and Azerbaijan with the direct and personal involvement of President Donald Trump.
According to him, after the Summit, a joint letter was signed together with Azerbaijani President Ilham Aliyev nominating Donald Trump for the Nobel Peace Prize.
Pashinyan emphasized that he has great hope that Trump will "rightfully" receive the Nobel Peace Prize in 2026.