Trampın iştirakı ilə Azərbaycanla sülh yaratdıq -
Ermənistanın baş naziri Nikol Paşinyan ABŞ-da keçirilən Vaşinqton Sülh Zirvəsindən sonra diqqətçəkən açıqlama verib.
Musavat.com xəbər verir ki, Paşinyan Prezident Donald Trampın birbaşa və şəxsi iştirakı ilə Ermənistan və Azərbaycan arasında sülh prosesində mühüm nəticə əldə olunduğunu bildirib.
Onun sözlərinə görə, Zirvədən sonra Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevlə birlikdə Donald Trampın Nobel Sülh Mükafatına namizədliyini irəli sürən birgə məktub imzalanıb.
Paşinyan vurğulayıb ki, Trampın 2026-cı ildə Nobel Sülh Mükafatını “haqlı olaraq” alacağına böyük ümid bəsləyir.

Премьер-министр Армении Никол Пашинян дал резонансное заявление после Вашингтонского мирного саммита, прошедшего в США.
Как сообщает Musavat.com, Пашинян заявил, что при непосредственном и личном участии президента Дональда Трампа был достигнут важный результат в процессе мирных переговоров между Арменией и Азербайджаном.
По его словам, после саммита вместе с президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым был подписан совместный письмо, выдвигающее кандидатуру Дональда Трампа на Нобелевскую премию мира.
Пашинян подчеркнул, что он возлагает большие надежды на то, что Трамп «справедливо» получит Нобелевскую премию мира в 2026 году.