Ronaldu "Əl-Nəsr" klubunda etiraz aksiyasına son qoyub
Portuqaliya millisinin üzvü Kriştianu Ronaldu Səudiyyə Ərəbistanının "Əl-Nəsr" klubunda başladığı etiraz aksiyasına son qoyub.
Buna klub rəhbərliyinin bəzi əməkdaşlara maaş borclarını ödəməsi səbəb olub.
Bundan əlavə, ötən ilin dekabrında səlahiyyətləri məhdudlaşdırılan portuqaliyalı direktorlar Jose Semedu və Simao Koutinyo vəzifələrinə qaytarılıblar.
Xatırladaq ki, Ronaldunun boykotu səbəbindən Səudiyyə Ərəbistanı Futbol Liqasının oyunlarının yayım hüquqlarına malik ABŞ-nin "FOX Sports" telekanalı ölkə çempionatının matçlarının yayımını dayandırmışdı.
Qeyd edək ki, Kriştianu Ronaldu 2023-cü ilin yanvarından etibarən "Əl-Nəsr"in formasını geyinir. O, bu müddət ərzində komandanın heyətində 127 oyunda 111 qol vurub./"Report"

Игрок сборной Португалии Криштиану Роналду прекратил акцию протеста, начатую в клубе "Эль-Наср" из Саудовской Аравии.
Причиной этому послужила выплата клубным руководством задолженностей по зарплатам некоторым сотрудникам.
Кроме того, в декабре прошлого года отстранённые от полномочий португальские директора Жозе Семеду и Симау Коутинью были возвращены в свои должности.
Напомним, что из-за бойкота Роналду американский телеканал "FOX Sports", обладающий правами на трансляцию матчей Саудовской футбольной лиги, прекратил показ матчей национального чемпионата.
Отметим, что Криштиану Роналду выступает за "Эль-Наср" с января 2023 года. За это время он провел за команду 127 матчей и забил 111 голов./"Report"