Ronaldu "Əl-Nəsr" klubunda etiraz aksiyasına son qoyub
Portuqaliya millisinin üzvü Kriştianu Ronaldu Səudiyyə Ərəbistanının "Əl-Nəsr" klubunda başladığı etiraz aksiyasına son qoyub.
Buna klub rəhbərliyinin bəzi əməkdaşlara maaş borclarını ödəməsi səbəb olub.
Bundan əlavə, ötən ilin dekabrında səlahiyyətləri məhdudlaşdırılan portuqaliyalı direktorlar Jose Semedu və Simao Koutinyo vəzifələrinə qaytarılıblar.
Xatırladaq ki, Ronaldunun boykotu səbəbindən Səudiyyə Ərəbistanı Futbol Liqasının oyunlarının yayım hüquqlarına malik ABŞ-nin "FOX Sports" telekanalı ölkə çempionatının matçlarının yayımını dayandırmışdı.
Qeyd edək ki, Kriştianu Ronaldu 2023-cü ilin yanvarından etibarən "Əl-Nəsr"in formasını geyinir. O, bu müddət ərzində komandanın heyətində 127 oyunda 111 qol vurub./"Report"

Ronaldo has ended the protest at the "Al-Nassr" club.
Portuguese national team member Cristiano Ronaldo has ended the protest action he started at Saudi Arabia's Al-Nassr club.
This was due to the club management paying salary arrears to some employees.
In addition, Portuguese directors Jose Semedo and Simao Coutinho, whose powers were limited in December last year, have been reinstated to their positions.
It should be recalled that due to Ronaldo's boycott, the US FOX Sports channel, which holds the broadcasting rights of the Saudi Arabian Football League's games, had stopped broadcasting the country's championship matches.
It should be noted that Cristiano Ronaldo has been wearing the "Al-Nassr" jersey since January 2023. During this period, he has scored 111 goals in 127 games with the team./"Report"