Bir həftə əvvəl işdən azad olunmuşdu,
Səhiyyə Nazirliyinin İnsan resursları, elm və təhsil şöbəsi müdirinin müavini vəzifəsindən bir neçə gün əvvəl azad edilən Təranə Əhmədovaya yeni vəzifə verilib.
Medianews.az Bakupost-a istinadla bildirir ki, o, işdən çıxarıldığı gün TƏBİB-də vəzifəyə təyin olunub. Məlumatda bildirilir ki, T.Əhmədovaya əvvəlki sahə üzrə eyni vəzifə həvalə edilib və o artıq işinin icrasına başlayıb.
Bununla bağlı hələlik rəsmi açıqlama verilməyib.
Qeyd edək ki, Təranə Əhmədova 2024-cü ilin dekabrında Baş Prokurorluğun keçirdiyi əməliyyat zamanı saxlanılan Səhiyyə Nazirliyinin İnsan resursları, elm və təhsil şöbəsinin sabiq müdiri Səidə Rüstəmovanı əvəz etmişdi.

Тарана Ахмедова, которая была освобождена с должности заместителя начальника отдела кадров, науки и образования Министерства здравоохранения несколько дней назад, получила новую должность.
Medianews.az со ссылкой на Bakupost сообщает, что в день увольнения она была назначена на должность в TƏBİB. В сообщении говорится, что Т. Ахмедова получила такую же должность по своей прежней сфере и уже начала выполнять свои обязанности.
По этому поводу пока нет официального заявления.
Отметим, что Тарана Ахмедова заменила Саиду Рустамову, бывшую начальницу отдела кадров, науки и образования Министерства здравоохранения, которая была задержана в декабре 2024 года в ходе операции, проведённой Генеральной прокуратурой.