Bir həftə əvvəl işdən azad olunmuşdu,
Səhiyyə Nazirliyinin İnsan resursları, elm və təhsil şöbəsi müdirinin müavini vəzifəsindən bir neçə gün əvvəl azad edilən Təranə Əhmədovaya yeni vəzifə verilib.
Medianews.az Bakupost-a istinadla bildirir ki, o, işdən çıxarıldığı gün TƏBİB-də vəzifəyə təyin olunub. Məlumatda bildirilir ki, T.Əhmədovaya əvvəlki sahə üzrə eyni vəzifə həvalə edilib və o artıq işinin icrasına başlayıb.
Bununla bağlı hələlik rəsmi açıqlama verilməyib.
Qeyd edək ki, Təranə Əhmədova 2024-cü ilin dekabrında Baş Prokurorluğun keçirdiyi əməliyyat zamanı saxlanılan Səhiyyə Nazirliyinin İnsan resursları, elm və təhsil şöbəsinin sabiq müdiri Səidə Rüstəmovanı əvəz etmişdi.

Tarana Ahmadova, who was dismissed from the position of Deputy Head of the Human Resources, Science and Education Department of the Ministry of Health a few days ago, has been assigned a new position.
Medianews.az citing Bakupost reports that she was appointed to a position at TƏBİB on the day she was dismissed from her previous job. The information states that T. Ahmadova has been assigned the same position in her previous field and has already started carrying out her duties.
There has been no official statement on this matter yet.
It should be noted that Tarana Ahmadova replaced Saida Rustamova, the former head of the Human Resources, Science and Education Department of the Ministry of Health, who was detained during an operation conducted by the Prosecutor General's Office in December 2024.