Azərbaycan NATO-nun etibarlı tərəfdaşıdır -
Azərbaycan Prezidentinin köməkçisi, Prezident Administrasiyasının Xarici siyasət məsələləri şöbəsinin müdiri Hikmət Hacıyev NATO-nun Qafqaz və Mərkəzi Asiya üzrə xüsusi nümayəndəsi Kevin Hamiltonla görüşüb.
Medianews.az xəbər verir ki, H. Hacıyev bu barədə "X" sosial şəbəkə hesabında yazıb.
"Azərbaycan NATO-nun etibarlı tərəfdaşıdır və biz əməkdaşlığın müxtəlif sahələrində əhəmiyyətli nəticələr əldə etmişik", - o bildirib.
H. Hacıyev əlavə edib ki, görüşdə Azərbaycan-NATO münasibətlərinin möhkəmləndirilməsi istiqamətində əldə edilmiş irəliləyiş müzakirə olunub:
"Biz həmçinin Azərbaycan–NATO tərəfdaşlığının müxtəlif aspektləri üzrə məzmunlu müzakirələr apardıq və qarşılıqlı maraq doğuran məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi etdik".

Помощник Президента Азербайджана, начальник отдела по вопросам внешней политики Администрации Президента Гикмет Гаджиев встретился со специальным представителем НАТО по Кавказу и Центральной Азии Кевином Гамильтоном.
Как сообщает Medianews.az, об этом Г. Гаджиев написал в своем аккаунте в социальной сети "X".
"Азербайджан является надежным партнером НАТО, и мы достигли значительных результатов в различных областях сотрудничества", — отметил он.
Г. Гаджиев добавил, что на встрече обсуждался прогресс в укреплении отношений Азербайджан-НАТО:
"Мы также провели содержательные обсуждения различных аспектов партнерства Азербайджана с НАТО и обменялись мнениями по вопросам, представляющим взаимный интерес".