Azərbaycan NATO-nun etibarlı tərəfdaşıdır -
Azərbaycan Prezidentinin köməkçisi, Prezident Administrasiyasının Xarici siyasət məsələləri şöbəsinin müdiri Hikmət Hacıyev NATO-nun Qafqaz və Mərkəzi Asiya üzrə xüsusi nümayəndəsi Kevin Hamiltonla görüşüb.
Medianews.az xəbər verir ki, H. Hacıyev bu barədə "X" sosial şəbəkə hesabında yazıb.
"Azərbaycan NATO-nun etibarlı tərəfdaşıdır və biz əməkdaşlığın müxtəlif sahələrində əhəmiyyətli nəticələr əldə etmişik", - o bildirib.
H. Hacıyev əlavə edib ki, görüşdə Azərbaycan-NATO münasibətlərinin möhkəmləndirilməsi istiqamətində əldə edilmiş irəliləyiş müzakirə olunub:
"Biz həmçinin Azərbaycan–NATO tərəfdaşlığının müxtəlif aspektləri üzrə məzmunlu müzakirələr apardıq və qarşılıqlı maraq doğuran məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi etdik".

Assistant to the President of Azerbaijan, Head of the Foreign Policy Department of the Presidential Administration Hikmat Hajiyev met with Kevin Hamilton, NATO's Special Representative for the Caucasus and Central Asia.
Medianews.az reports that H. Hajiyev wrote about this on his social network account "X".
"Azerbaijan is a reliable partner of NATO and we have achieved significant results in various fields of cooperation," he said.
H. Hajiyev added that the meeting discussed the progress made in strengthening Azerbaijan-NATO relations:
"We also held substantive discussions on various aspects of the Azerbaijan-NATO partnership and exchanged views on issues of mutual interest."