Nizami rayonu, Bəşir Bünyatov küçəsində yol-nəqliyyat qəzası baş verib və vətəndaşlar avtomobildə sıxılı vəziyyətdə qalıb.
Medianews.az xəbər verir ki, xəbər verir ki, bununla bağlı Fövqəladə Hallar Nazirliyi (FHN) məlumat yayıb.
Bildirilib ki, əraziyə FHN-in Xüsusi Riskli Xilasetmə Xidmətinin xilasediciləri cəlb edilib.
Hadisə yerində əməliyyat şəraiti qiymətləndirilərkən “Mercedes” və “Range Rover” markalı minik avtomobillərinin iştirakı ilə yol-qəza hadisəsinin baş verdiyi və vətəndaşların deformasiyaya uğramış “Mercedes” markalı minik avtomobilində sıxılı vəziyyətdə qaldığı müəyyən olunub.
Xilasedicilər xüsusi xilasetmə vasitələrinin köməyi ilə avtomobildə sıxılı vəziyyətdə qalan sürücü, Şıxbala Əhmədovu və sərnişin, Elsəvər Cabbarovu xilas edərək təcili tibbi yardım briqadasına təhvil veriblər.

В районе Низами на улице Башир Бюнятова произошла дорожно-транспортное происшествие, и граждане оказались зажатыми в автомобиле.
Medianews.az сообщает, что по этому поводу Министерство по чрезвычайным ситуациям (МЧС) распространило информацию.
Отмечено, что к месту происшествия были привлечены спасатели Специальной службы спасения МЧС.
При оценке оперативной обстановки на месте происшествия было установлено, что произошло дорожно-транспортное происшествие с участием легковых автомобилей марок «Mercedes» и «Range Rover», и граждане оказались зажатыми в деформированном легковом автомобиле марки «Mercedes».
Спасатели с помощью специальных спасательных средств спасли водителя, Шыхбала Ахмедова, и пассажира, Элсевера Джаббарова, которые находились зажатыми в автомобиле, и передали их бригаде скорой медицинской помощи.