Nizami rayonu, Bəşir Bünyatov küçəsində yol-nəqliyyat qəzası baş verib və vətəndaşlar avtomobildə sıxılı vəziyyətdə qalıb.
Medianews.az xəbər verir ki, xəbər verir ki, bununla bağlı Fövqəladə Hallar Nazirliyi (FHN) məlumat yayıb.
Bildirilib ki, əraziyə FHN-in Xüsusi Riskli Xilasetmə Xidmətinin xilasediciləri cəlb edilib.
Hadisə yerində əməliyyat şəraiti qiymətləndirilərkən “Mercedes” və “Range Rover” markalı minik avtomobillərinin iştirakı ilə yol-qəza hadisəsinin baş verdiyi və vətəndaşların deformasiyaya uğramış “Mercedes” markalı minik avtomobilində sıxılı vəziyyətdə qaldığı müəyyən olunub.
Xilasedicilər xüsusi xilasetmə vasitələrinin köməyi ilə avtomobildə sıxılı vəziyyətdə qalan sürücü, Şıxbala Əhmədovu və sərnişin, Elsəvər Cabbarovu xilas edərək təcili tibbi yardım briqadasına təhvil veriblər.

A traffic accident occurred on Bashir Bunyatov Street in the Nizami district, and citizens were trapped inside the car.
Medianews.az reports that the Emergency Situations Ministry (MES) has issued a statement regarding this.
It was reported that rescuers from the MES Special Risk Rescue Service were deployed to the area.
While assessing the operational conditions at the scene, it was determined that a traffic accident involving passenger cars of the brands "Mercedes" and "Range Rover" had occurred, and citizens were trapped inside the deformed "Mercedes" passenger car.
With the help of special rescue equipment, rescuers saved the driver Shykhbala Ahmadov and passenger Elsevar Jabbarov who were trapped inside the car and handed them over to the emergency medical team.