Bu ölkədə prezidentə qarşı sui-qəsd cəhdi:
Medianews.az Publika.az-a istinadən xəbər verir ki, bu barədə ölkənin prokuroru Narindra Rakotoniaina rəsmi bəyanat yayıb.
Prokuror bildirib ki, keçirilən xüsusi əməliyyat nəticəsində 11 nəfər saxlanılıb, daha 2 nəfər isə axtarışa verilib. Saxlanılanlar arasında yüksək rütbəli zabitlər və bir general da var.
"Bu şəxslər prezidentin həyatına qəsd etmək və uzun müddətdir planlaşdırılan dövlət çevrilişini həyata keçirmək cəhdində iştirak ediblər", - deyə prokuror qeyd edib.
Axtarışlar zamanı saxlanılan şəxslərin evlərindən külli miqdarda pul və çoxlu sayda silah-sursat aşkar edilərək götürülüb. İstintaqın məlumatına görə, "cinayətkar əməliyyatın" əsas təşkilatçılarından biri yanvar ayında vəzifəsindən uzaqlaşdırılan prezident administrasiyasının keçmiş əməkdaşı, polkovnik Patrik Rakotomamondjidir.

В Мадагаскаре предотвращена попытка покушения на президента и государственного переворота.
Medianews.az, ссылаясь на Publika.az, сообщает, что об этом официальное заявление сделал прокурор страны Нариндра Ракотониайна.
Прокурор сообщил, что в результате проведенной спецоперации задержаны 11 человек, еще 2 находятся в розыске. Среди задержанных есть высокопоставленные офицеры и один генерал.
«Эти лица участвовали в попытках покушения на жизнь президента и реализации давно запланированного государственного переворота», — отметил прокурор.
Во время обысков в домах задержанных обнаружены и изъяты крупные суммы денег и большое количество оружия и боеприпасов. По информации следствия, одним из главных организаторов «преступной операции» является подполковник Патрик Ракотомамонджи, бывший сотрудник администрации президента, отстраненный от должности в январе.