Daha 4 tiktoker tutuldu
Medianews.az bildirir ki, Lent.az-ın məlumatına görə, 41 yaşlı Murad Şükürov (ad və soyad şərtidir), Babək rayon sakini olan 36 yaşlı Şəmşir Dadaşov Tiktok sosial şəbəkəsində “ceferbabayev46” və 34 yaşlı Nazim Məmmədov “nefesim21” hesablarında canlı yayım açaraq ictimai mənəviyyatı təhqir edən əxlaqsız ifadələr səsləndiriblər.
Onların hər biri ifadələrində, sərxoş halda canlı yayım açdıqlarını və əməllərindən peşman olduqlarını deyiblər.
Həmçinin 25 yaşlı Röya Məmmədzadə (ad və soyad şərtidir) Tiktok sosial şəbəkəsində özünə məxsus “raya_mehdizadə” hesabında əxlaq normalarına zidd hərəkətlər olan video paylaşıb. Həmin videoda insan bədən hissələri əxlaq normalarına və milli-mənəvi dəyərlərə zidd formada görüntülənib.
Röya Məmmədzadə ifadəsində həmin videonu öz doğum gününü qeyd edərkən çəkdiyini bildirib. O, əməlindən peşman olduğunu deyərək, himayəsində olan 2 azyaşlı övladının nəzərə alınmasını və barəsində yüngül cəza verilməsini xahiş edib.
Bu əməllərinə görə, onların hər biri saxlanılaraq, barələrində İnzibati Xətalar Məcəlləsinin 510.2-ci (nternet informasiya ehtiyatında və ya informasiya-telekommunikasiya şəbəkəsində kütləvi nümayiş etdirildiyi halda ictimai mənəviyyatı təhqir edən, cəmiyyətə açıqca hörmətsizlik ifadə edən hərəkətlərin edilməsinə, yəni əxlaqsız ifadələrin səsləndirilməsinə və ya belə məzmun təəssüratı yaradan jestlərin edilməsinə, yaxud insan bədəninin hissələrinin əxlaq normalarına və milli-mənəvi dəyərlərə zidd formada göstərilməsinə görə) maddəsilə protokollar tərtib olunub.
Məhkəmənin qərarı ilə Murad Şükürov 25, Şəmşir Dadaşov 10 gün müddətinə inzibati qaydada həbs edilib, Nazim Məmmədov 1000, Röya Məmmədzadə isə 750 manat məbləğində inzibati qaydada cərimələnib.

In Nakhchivan, individuals promoting immorality on TikTok and swearing during live broadcasts have been detained.
Medianews.az reports that according to Lent.az, 41-year-old Murad Shukurov (name and surname are pseudonyms), 36-year-old Shemshir Dadashov from Babek district, opened live broadcasts on the TikTok social network under the accounts "ceferbabayev46" and 34-year-old Nazim Mammadov under "nefesim21," respectively, during which they pronounced obscene expressions insulting public morality.
Each of them stated that they were drunk when they opened the live broadcast and expressed regret for their actions.
Also, 25-year-old Roya Mammadzade (name and surname are pseudonyms) shared a video containing acts contrary to moral norms on her own TikTok account "raya_mehdizade." In that video, human body parts were displayed in ways contrary to moral norms and national-spiritual values.
In her statement, Roya Mammadzade said that she recorded the video while celebrating her birthday. She expressed regret for her action and requested that consideration be given to her two minor children under her care and that a lenient punishment be applied to her.
For these acts, each of them was detained, and protocols were drawn up against them according to Article 510.2 of the Administrative Offenses Code (for acts insulting public morality when openly displayed in internet informational resources or information-telecommunication networks, i.e., for pronouncing obscene expressions or making gestures creating such impressions, or for displaying parts of the human body in ways contrary to moral norms and national-spiritual values).
By court decision, Murad Shukurov was administratively detained for 25 days, Shemshir Dadashov for 10 days, while Nazim Mammadov was administratively fined 1000 manats, and Roya Mammadzade was fined 750 manats.