Donald Trampdan paylaşım:
Medianews.az-ın xəbərinə görə, bu sözləri ABŞ Prezidenti Donald Tramp "Truth" sosial şəbəkə hesabında etdiyi paylaşımda yazıb.
"İran ordusu tamamilə və mütləq şəkildə bir xaosdur. Onun böyük hissəsi, məsələn, hərbi dəniz donanması və hərbi hava qüvvələri artıq mövcud deyil - İran tamamilə məğlubiyyətə uğradı. İran ancaq danışır, lakin heç bir şey etmir. "Yaxın Şərqin zorakılığı" öldü!!! Onlar özləri üçün faydalı olan sazişin bağlanmasını çox uzatdılar, indi bunun hesabını ödəməli olacaqlar!!! Prezident Donald Tramp", - deyə paylaşımda bildirilib.
Donald Trampdan paylaşım: İran tamamilə məğlub oldu - FOTO
Həmçinin "Fox News" telekanalının məlumatına görə, Donald Tramp bəyan edib ki, İrana yeni zərbələr endirilməsi üçün əmr verməyə hazırdır.
Məlumata görə, ABŞ Silahlı Qüvvələri İranın elektrik stansiyalarına və körpülərinə hücum edə bilər.//Oxu.Az

A post from Donald Trump:
According to Medianews.az, these words were written by US President Donald Trump in a post on the "Truth" social network account.
"The Iranian army is completely and absolutely chaos. Most of it, for example, the naval forces and the air forces no longer exist - Iran was completely defeated. Iran only talks but does nothing. 'The violence in the Middle East' is dead!!! They delayed signing an agreement beneficial for themselves for too long, now they will pay for it!!! President Donald Trump," the post said.
Post from Donald Trump: Iran was completely defeated - PHOTO
Also, according to the "Fox News" television channel, Donald Trump declared that he is ready to give orders for new strikes against Iran.