Donald Trampdan paylaşım:
Medianews.az-ın xəbərinə görə, bu sözləri ABŞ Prezidenti Donald Tramp "Truth" sosial şəbəkə hesabında etdiyi paylaşımda yazıb.
"İran ordusu tamamilə və mütləq şəkildə bir xaosdur. Onun böyük hissəsi, məsələn, hərbi dəniz donanması və hərbi hava qüvvələri artıq mövcud deyil - İran tamamilə məğlubiyyətə uğradı. İran ancaq danışır, lakin heç bir şey etmir. "Yaxın Şərqin zorakılığı" öldü!!! Onlar özləri üçün faydalı olan sazişin bağlanmasını çox uzatdılar, indi bunun hesabını ödəməli olacaqlar!!! Prezident Donald Tramp", - deyə paylaşımda bildirilib.
Donald Trampdan paylaşım: İran tamamilə məğlub oldu - FOTO
Həmçinin "Fox News" telekanalının məlumatına görə, Donald Tramp bəyan edib ki, İrana yeni zərbələr endirilməsi üçün əmr verməyə hazırdır.
Məlumata görə, ABŞ Silahlı Qüvvələri İranın elektrik stansiyalarına və körpülərinə hücum edə bilər.//Oxu.Az

"Насилие на Ближнем Востоке" умерло!"
Medianews.az сообщает, что эти слова написал президент США Дональд Трамп в своей публикации в социальной сети "Truth".
"Иранская армия — это полный и абсолютный хаос. Большая её часть, например, военно-морской флот и военно-воздушные силы уже не существуют — Иран полностью разгромлен. Иран только говорит, но ничего не делает. "Насилие на Ближнем Востоке" умерло!!! Они слишком долго затягивали заключение выгодного для себя соглашения, теперь им придётся расплачиваться за это!!! Президент Дональд Трамп", — говорится в сообщении.
Сообщение Дональда Трампа: Иран полностью побеждён - ФОТО
Также, по данным телеканала "Fox News", Дональд Трамп заявил, что готов отдать приказ о новых ударах по Ирану.