Dünya çempionatı: 1/16 final mərhələsi start götürür
Bu gün futbol üzrə dünya çempionatında 1/16 final mərhələsinə start veriləcək. Cənubi Afrika Respublikası Kanada ilə üz-üzə gələcək. SoFi stadionunda keçiriləcək qarşılaşma Bakı vaxtıyla saat 23:00-da başlayacaq. Görüşü portuqaliyalı baş hakim Joau Pineyru idarə edəcək.
Medianews.az xəbər verir ki, iyunun 11-dən ABŞ, Kanada və Meksikada keçirilən çempionat 48 komanda ilə start götürüb. Komandalar 12 qrupa bölünüb. Qruplarda ilk iki yeri tutanlar və üçüncülər arasında ən yaxşı nəticə göstərmiş 8 komanda 1/16 finala bilet alıb.
Qrup mərhələsi iyunun 28-də bitib. 1/16 final 28 iyun-4 iyula, 1/8 final 4-7 iyula, 1/4 final 9-12 iyula, yarımfinallar 14-15 iyula, üçüncü yer uğrunda oyun və final 19 iyula təyin olunub.

Сегодня на чемпионате мира по футболу начнется стадия 1/16 финала. Южная Африка встретится с Канадой. Встреча, которая пройдет на стадионе SoFi, начнется по бакинскому времени в 23:00. Матч будет судить португальский главный арбитр Жоау Пинейру.
Medianews.az сообщает, что чемпионат, стартовавший 11 июня в США, Канаде и Мексике, проводится с участием 48 команд. Команды разделены на 12 групп. В 1/16 финала прошли команды, занявшие первые два места в группах, а также 8 команд, занявших третьи места с лучшими результатами.
При равенстве очков учитывается результат личной встречи между командами. Остальные критерии следующие: разница мячей, количество забитых голов, наименьшее количество официальных предупреждений (желтых и красных карточек), место команды в текущем рейтинге ФИФА.
Групповой этап закончился 28 июня. 1/16 финала пройдет с 28 июня по 4 июля, 1/8 финала — с 4 по 7 июля, 1/4 финала — с 9 по 12 июля, полуфиналы — 14-15 июля, игра за третье место и финал — 19 июля.