Azərbaycan Xarici İşlər Nazirliyi (XİN) Səudiyyə Ərəbistanının Ras Tanura bölgəsində 14 nəfərin həyatını itirməsi ilə nəticələnən helikopter qəzası ilə əlaqədar başsağlığı verib.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə Azərbaycan XİN "X" sosial şəbəkəsində paylaşım edib.
"Ras Tanurada 14 nəfərin həyatına son qoyan faciəvi helikopter qəzası bizi dərindən kədərləndirib. Həlak olanların ailələrinə, eləcə də Səudiyyə Ərəbistanı Krallığının hökumətinə və xalqına dərin hüznlə başsağlığı veririk", - paylaşımda bildirilib.
Xatırladaq ki, Səudiyyə Ərəbistanının Ras Tanura şəhərində "Saudi Aramco" şirkətinə məxsus helikopterin qəzaya uğraması nəticəsində azı 14 nəfər həlak olub.

Министерство иностранных дел Азербайджана (МИД) выразило соболезнования в связи с крушением вертолета в регионе Рас-Танура в Саудовской Аравии, в результате которого погибли 14 человек.
Как сообщает Medianews.az, об этом МИД Азербайджана поделился в социальной сети "X".
"Трагическое крушение вертолета в Рас-Тануре, унесшее жизни 14 человек, глубоко опечалило нас. Выражаем глубокие соболезнования семьям погибших, а также правительству и народу Королевства Саудовская Аравия", - говорится в публикации.
Напомним, что в результате крушения вертолета, принадлежащего компании "Saudi Aramco", в городе Рас-Танура в Саудовской Аравии, по меньшей мере 14 человек погибли.