Azərbaycan Xarici İşlər Nazirliyi (XİN) Səudiyyə Ərəbistanının Ras Tanura bölgəsində 14 nəfərin həyatını itirməsi ilə nəticələnən helikopter qəzası ilə əlaqədar başsağlığı verib.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə Azərbaycan XİN "X" sosial şəbəkəsində paylaşım edib.
"Ras Tanurada 14 nəfərin həyatına son qoyan faciəvi helikopter qəzası bizi dərindən kədərləndirib. Həlak olanların ailələrinə, eləcə də Səudiyyə Ərəbistanı Krallığının hökumətinə və xalqına dərin hüznlə başsağlığı veririk", - paylaşımda bildirilib.
Xatırladaq ki, Səudiyyə Ərəbistanının Ras Tanura şəhərində "Saudi Aramco" şirkətinə məxsus helikopterin qəzaya uğraması nəticəsində azı 14 nəfər həlak olub.

The Ministry of Foreign Affairs of Azerbaijan (MFA) has expressed condolences regarding the helicopter crash in the Ras Tanura region of Saudi Arabia that resulted in the death of 14 people.
Medianews.az reports that the Azerbaijani MFA made a statement on the social network "X".
"The tragic helicopter crash in Ras Tanura that took the lives of 14 people has deeply saddened us. We extend our deepest condolences to the families of the deceased, as well as to the government and people of the Kingdom of Saudi Arabia with profound sorrow," the statement said.
Recall that at least 14 people died as a result of a helicopter crash belonging to the "Saudi Aramco" company in the city of Ras Tanura, Saudi Arabia.