Efirdə “snus”dan danışan prezident gülməli vəziyyətə düşdü -
Medianews.az “Qafqazinfo”ya istinadən xəbər verir ki, Polşa Prezidenti Karol Navrotski “Zero” telekanalının canlı yayımında “snus”un (red: saqqızabənzər, tütün tərkibli məhsul) qadağası haqqında qanundan danışarkən əlindən həmin məhsulun bir paketi yerə düşüb.
Paketi verilişin aparıcısı Robert Mazurek götürərək prezidentə qaytarıb. Bu hadisə tamaşaçıların gülüşünə səbəb olub.
“Onlar mənim prezidentə “snus” verməyimə gülürlər”, - deyə aparıcı vəziyyəti şərh edərkən deyib.
Bununla belə, bir çox yerli jurnalistlər belə qənaətə gəliblər ki, Navrotskinin “snus”a olan marağı seçicilərin ona olan etibarını sarsıdır.
“Hökumətin səhiyyə haqqında qanun layihəsi məhz “snus”a və elektron siqaretlərə qarşı yönəlib”, - jurnalistlər əlavə ediblər.
Qeyd edək ki, Navrotski “snus”dan istifadə etdiyini heç vaxt gizlətməyib. Hətta sözügedən qanunun qəbulu haqqında danışarkən prezident bu barədə qərar qəbul etməyin onun üçün çətin olduğunu və bunu “bütün ölkənin bildiyini demişdi. Bununla belə, dövlət başçısı bu maddənin istifadəsindən imtina etmək niyyətində olmadığını bildirmişdi.

An interesting incident occurred during a live broadcast in Poland.
Medianews.az, citing "Qafqazinfo," reports that during a live broadcast on the "Zero" TV channel, Polish President Karol Navrotski was talking about the law banning "snus" (editor's note: a gum-like tobacco product) when a packet of the product fell from his hand to the ground.
The show's host, Robert Mazurek, picked up the packet and returned it to the president. This incident caused the audience to laugh.
"They are laughing at me giving the president ‘snus’," the host said while commenting on the situation.
Nevertheless, many local journalists have concluded that Navrotski's interest in "snus" undermines voters' trust in him.
"The government's healthcare bill is specifically targeted against ‘snus’ and electronic cigarettes," the journalists added.
It should be noted that Navrotski has never hidden his use of "snus." Even when discussing the adoption of the aforementioned law, the president said it was difficult for him to make a decision on this matter, and "the whole country knows this." Nevertheless, the head of state stated that he does not intend to give up using this product.