Epizodu penalti kimi gördüm:
Medianews.az xəbər verir ki, oyundan sonra “köhlən atlar”ın baş məşqçisi Qurban Qurbanovun mətbuat konfransı keçirilib. Qurbanov 1:2 hesabı ilə məğlub olduqları oyunu belə şərh edib:
“Futbolçularıma təşəkkür edirəm. Yaxşı oyun alındı. İnanıram ki, hər bir azarkeş qarşılaşmadan zövq aldı.
Penalti epizodu ilə bağlı fikir bildirməyim bir az fərqli alınar. Mənim tərəfimdən belə fikirlər bildiriləndə fərqli başa düşülür. Ümumən baxsaq, epizodu penalti kimi gördüm. Amma belə hallar olur. VAR-a getmək o deməkdir ki, 90 faiz fikrini dəyişməlisən. Bilmirəm, məndən uzaq bir sahədir. Yəqin ki, açıqlama verəcəklər.
Qalmaqal futbolçularla hakimlər arasında oldu. Rəsmilərlə hansısa münaqişə olduğunu görmədim. Belə emosiyalar bir növ futbolu gözəlləşdirir. Normal hallardır, bəzən Çempionlar Liqasının finallarında, dünya çempionatlarında da rastlaşırıq.
Ümumən, baş verən intiriqalara baxsaq, hakimlərin qərarlarından sonra olur. Hakimlərə o qədər basqı olur ki, özləri belə, epizodları analiz edə biləcək durumda deyillər. Bu baxımdan, bəzən hakimlərin halına yazığım gəlir. Ona görə, oyunları sakit şəkildə başa vurmalıyıq. Dediyim kimi, o çoxlu basqı hakimlərin səhvlər etməsi ilə nəticələnir.
Bəli, əvvəlki oyunlarda demişəm ki, mənim komandam xarakter nümayiş etdirməlidir, əzmkar oyun göstərməlidirlər. Məhz bu gün futbolçularımda onu görə bildim.
Mövsümü titulsuz başa vurmağımız… Ümumiyyətlə, dünya futbolunda görünən hallardır. Çempionlar Liqası bizi çox yordu. Belə desək, suyumuzu çıxardı. Hansısa turnirdə bir addım irəli getdikdə psixoloji basqı artır. Amma dediyim kimi, Avropa futbolunda da belə hallar olur. Amma biz yenə də məsulliyətliyik.
Mənim ciddi bir narahatlığım yoxdur. İşimdəyəm, ola bilər, gələn il də hansısa addımlar atmaq istəsək, alınmaya bilər. Mən heç vaxt deməmişəm ki, bacarmayacağıq. Ümumən, intriqa böyüyüb. Digər komandalar da hazırlaşır, çempion olmaq istəyir. Düşünürəm ki, gələn il çempionatımız daha da maraqlı olacaq”.
Qeyd edək ki, iki oyunun nəticəsində (ilk oyun 2:2) 3:4 hesabı ilə məğlub olan Ağdam təmsilçisi mübarizəni yarımfinal mərhələsində dayandırıb.

«Карабах» сегодня в ответном матче полуфинала Кубка Азербайджана был гостем у «Сабаха».
Как сообщает Medianews.az, после игры состоялась пресс-конференция главного тренера «кохлян атлар» Гурбана Гурбанова. Гурбанов прокомментировал матч, в котором они уступили со счётом 1:2:
«Благодарю своих футболистов. Получилась хорошая игра. Верю, что каждый болельщик получил удовольствие от матча.
Мнение по эпизоду с пенальти у меня может быть несколько иным. Когда я высказываю такие мысли, их порой неправильно понимают. В общем, я счёл эпизод пенальти. Но подобное бывает. Обращение к VAR означает, что надо менять своё мнение на 90 процентов. Не знаю, это для меня далёкая сфера. Наверное, дадут пояснения.
Скандал был между футболистами и судьями. Я не заметил, чтобы были какие-либо конфликты с официальными лицами. Такие эмоции своего рода украшают футбол. Это нормальное явление, подобное иногда случается даже в финалах Лиги чемпионов и на чемпионатах мира.
В целом, если смотреть на возникшие интриги, они появляются после решений судей. На судей оказывается столько давления, что они сами не могут проанализировать эпизоды. С этой точки зрения, иногда жаль судей. Поэтому мы должны заканчивать игры спокойно. Как я уже сказал, это большое давление приводит к ошибкам судей.
Да, в предыдущих матчах я говорил, что моя команда должна проявлять характер и показывать упорную игру. Именно сегодня я это увидел у своих футболистов.
Завершение сезона без титулов... В целом, такие ситуации встречаются в мировом футболе. Лига Чемпионов нас очень утомила. Так скажем, она нас выжала. Когда в каком-то турнире дела идут на шаг вперёд, психологическое давление растёт. Но, как я сказал, подобное происходит и в европейском футболе. Но мы всё равно несём ответственность.
У меня серьёзных беспокойств нет. Я продолжаю работать, возможно, в следующем году, если захотим предпринять какие-либо шаги, не получится. Я никогда не говорил, что у нас не получится. Вообще интрига разгорается. Другие команды тоже готовятся, хотят стать чемпионами. Думаю, что в следующем году наш чемпионат будет ещё интереснее».
Отметим, что по результатам двух игр (первый матч 2:2) команда из Агдама проиграла со счётом 3:4 и завершила борьбу на стадии полуфинала.