Epizodu penalti kimi gördüm:
Medianews.az xəbər verir ki, oyundan sonra “köhlən atlar”ın baş məşqçisi Qurban Qurbanovun mətbuat konfransı keçirilib. Qurbanov 1:2 hesabı ilə məğlub olduqları oyunu belə şərh edib:
“Futbolçularıma təşəkkür edirəm. Yaxşı oyun alındı. İnanıram ki, hər bir azarkeş qarşılaşmadan zövq aldı.
Penalti epizodu ilə bağlı fikir bildirməyim bir az fərqli alınar. Mənim tərəfimdən belə fikirlər bildiriləndə fərqli başa düşülür. Ümumən baxsaq, epizodu penalti kimi gördüm. Amma belə hallar olur. VAR-a getmək o deməkdir ki, 90 faiz fikrini dəyişməlisən. Bilmirəm, məndən uzaq bir sahədir. Yəqin ki, açıqlama verəcəklər.
Qalmaqal futbolçularla hakimlər arasında oldu. Rəsmilərlə hansısa münaqişə olduğunu görmədim. Belə emosiyalar bir növ futbolu gözəlləşdirir. Normal hallardır, bəzən Çempionlar Liqasının finallarında, dünya çempionatlarında da rastlaşırıq.
Ümumən, baş verən intiriqalara baxsaq, hakimlərin qərarlarından sonra olur. Hakimlərə o qədər basqı olur ki, özləri belə, epizodları analiz edə biləcək durumda deyillər. Bu baxımdan, bəzən hakimlərin halına yazığım gəlir. Ona görə, oyunları sakit şəkildə başa vurmalıyıq. Dediyim kimi, o çoxlu basqı hakimlərin səhvlər etməsi ilə nəticələnir.
Bəli, əvvəlki oyunlarda demişəm ki, mənim komandam xarakter nümayiş etdirməlidir, əzmkar oyun göstərməlidirlər. Məhz bu gün futbolçularımda onu görə bildim.
Mövsümü titulsuz başa vurmağımız… Ümumiyyətlə, dünya futbolunda görünən hallardır. Çempionlar Liqası bizi çox yordu. Belə desək, suyumuzu çıxardı. Hansısa turnirdə bir addım irəli getdikdə psixoloji basqı artır. Amma dediyim kimi, Avropa futbolunda da belə hallar olur. Amma biz yenə də məsulliyətliyik.
Mənim ciddi bir narahatlığım yoxdur. İşimdəyəm, ola bilər, gələn il də hansısa addımlar atmaq istəsək, alınmaya bilər. Mən heç vaxt deməmişəm ki, bacarmayacağıq. Ümumən, intriqa böyüyüb. Digər komandalar da hazırlaşır, çempion olmaq istəyir. Düşünürəm ki, gələn il çempionatımız daha da maraqlı olacaq”.
Qeyd edək ki, iki oyunun nəticəsində (ilk oyun 2:2) 3:4 hesabı ilə məğlub olan Ağdam təmsilçisi mübarizəni yarımfinal mərhələsində dayandırıb.

"Karabakh" was the guest of "Sabah" today in the second leg of the Azerbaijan Cup semi-final stage.
According to Medianews.az, after the match, a press conference was held with the head coach of the "Köhlən Atlar" (Gray Horses), Qurban Qurbanov. Qurbanov commented on the match, which they lost 1:2, as follows:
"I thank my players. It was a good game. I believe that every fan enjoyed the match.
My opinion about the penalty incident might be somewhat different. When such views are expressed by me, they are understood differently. Generally speaking, I saw the incident as a penalty. But these things happen. Going to VAR means you have to change your decision 90 percent of the time. I don't know, it's a field far from me. Probably, they will give an explanation.
The scandal was between the players and the referees. I did not see any conflict with officials. Such emotions in a way beautify football. These are normal situations; sometimes we encounter them even in Champions League finals and World Championships.
Generally, if we look at the intrigues that happen, they occur after referees' decisions. Referees are under so much pressure that they themselves are not able to analyze the incidents. From this perspective, sometimes I feel sorry for the referees. Therefore, we should finish the games calmly. As I said, that great pressure results in the referees making mistakes.
Yes, I have said in previous games that my team must show character and demonstrate a persistent game. Precisely today, I was able to see that in my players.
Ending the season without a title... Generally, these are situations seen in world football. The Champions League tired us a lot. Let's say it drained us. When you progress one step forward in a tournament, the psychological pressure increases. But as I said, such situations also occur in European football. Nevertheless, we remain responsible.
I do not have any serious concerns. I am at my job; maybe next year, if we want to take some steps, it might not happen. I have never said that we will not be able to succeed. In general, the intrigue has grown. Other teams are also preparing and want to become champions. I think next year's championship will be even more interesting."
It should be noted that as a result of the two matches (first game 2:2), the Agdam representative lost 3:4 and their struggle ended at the semi-final stage.