Əsl yaşlarını gizlədən ULDUZLAR
Şou-biznes dünyasında yaş tez-tez söz-söhbət və ehtimallar mövzusuna çevrilir. Bəzi məşhur sənətçilər karyeralarının müxtəlif dövrlərində bioqrafiyalarındakı rəqəmləri qəsdən dəyişiblər - bəzən rol almaq üçün, bəzən imic naminə, bəzən isə sadəcə maraqlı təsadüf nəticəsində. Belə hekayələr arasında dünya miqyaslı ulduzlar da var.
Vaxtilə əsl doğum tarixləri pərəstişkarları üçün gözlənilməz olan məşhurlar:
Rebel Uilson
2015-ci ildə aktrisa ətrafında qalmaqal yaranmışdı. Onun keçmiş sinif yoldaşı iddia etmişdi ki, Uilson əslində ictimai bioqrafiyalarda göstəriləndən daha yaşlıdır. Bundan sonra bəzi tabloidlər ulduzu yalan danışmaqda ittiham etməyə başlamışdı. Uilson isə bu cür məlumatları yayan nəşrlərə qarşı məhkəməyə müraciət etmişdi.
Lorens Fişbern
Aktyor yeniyetmə yaşlarında "Apokalipsis bu gün" filmində rol almağı çox istədiyi üçün rejissor Frensis Ford Koppolaya yaşı barədə yalan danışmışdı. Fişbern 16 yaşında olduğunu demişdi, halbuki o zaman cəmi 14 yaşı var idi. Həqiqət çəkilişlər zamanı üzə çıxsa da, o, rolunu itirməmişdi.
Cennifer Lopes
Karyerasının əvvəlində müğənni və aktrisa fərqli doğum ili göstərmişdi. Bir müddət  1970-ci ildə anadan olduğunu bildirirdi. Əsl tarix isə həmin dövrdə sevgilisi olan Şon Kombsunu polisin saxlaması ilə bağlı qalmaqaldan sonra üzə çıxmışdı. Araşdırma zamanı məlum olmuşdu ki, Lopes 1969-cu ildə doğulub.
Mila Kunis
Aktrisa "That '70s Show" serialına kastinq zamanı kiçik bir hiyləyə əl atmışdı. Prodüserlər artıq 18 yaşı tamam olmuş aktrisalar axtarırdılar. Həmin vaxt Kunisin cəmi 14 yaşı var idi, buna görə o, tezliklə yetkinlik yaşına çatacağını demişdi. Nəticədə rolu qazanmışdı.
Eminem
1990-cı illərin sonunda reper öz yaşı ilə bağlı bir qədər qarışıqlıq yaratmışdı. Hovard Sternin şousunda çıxışı zamanı 24 yaşında olduğunu söyləmişdi. Əslində isə həmin vaxt onun artıq 27 yaşı var idi. Bir çox pərəstişkar bunu sadəcə maraqlı bir səhv kimi qəbul etmişdi.
Sandra Bullok
Aktrisa yaşı ilə bağlı dəfələrlə zarafat edib. Bəzən daha böyük, bəzən isə daha kiçik rəqəm səsləndirib. Bir müddət jurnalistlər belə Bullokun əsl doğum tarixinin hansı olduğunu dəqiq bilmədiklərini etiraf etmişdilər.
Anasteyşa
Müğənni vaxtilə pərəstişkarlarını təəccübləndirmişdi. Yeni albomunun təqdimatı zamanı 22 yaşında olduğunu demişdi. Halbuki həmin vaxt sənətçinin artıq 30 yaşı var idi. /Lent.az

В мире шоу-бизнеса возраст часто становится предметом разговоров и предположений. Некоторые известные артисты в разные периоды своей карьеры сознательно изменяли цифры в своих биографиях — иногда ради получения роли, иногда ради имиджа, а иногда просто из-за интересного совпадения. Среди таких историй есть и мировые звезды.
Ранее подлинные даты рождения, неожиданные для поклонников, имели следующие знаменитости:
Ребел Уилсон
В 2015 году вокруг актрисы разгорелся скандал. Ее бывший одноклассник утверждал, что Уилсон на самом деле старше, чем указано в общественных биосводках. После этого некоторые таблоиды начали обвинять звезду во лжи. Уилсон же подала в суд на издания, распространявшие такие сведения.
Лоренс Фишберн
Актер в подростковом возрасте очень хотел получить роль в фильме "Апокалипсис сегодня" и поэтому соврал режиссеру Фрэнсису Форду Копполе о своем возрасте. Фишберн сказал, что ему 16 лет, хотя тогда ему было всего 14. Правда раскрылась во время съемок, но он не потерял свою роль.
Дженнифер Лопес
В начале своей карьеры певица и актриса указывала разный год рождения. Некоторое время она утверждала, что родилась в 1970 году. Истинная дата стала известна после скандала, связанного с задержанием ее тогдашнего возлюбленного Шона Комбза полицией. В ходе расследования выяснилось, что Лопес родилась в 1969 году.
Мила Кунис
Актриса во время кастинга на сериал "That '70s Show" прибегла к небольшой уловке. Продюсеры искали актрис, уже достигших 18 лет. В то время Кунис было всего 14 лет, поэтому она быстро сказала, что скоро станет совершеннолетней. В итоге она получила роль.
Эминем
В конце 1990-х рэпер создал некоторую путаницу вокруг своего возраста. Во время выступления на шоу Говарда Стерна он заявил, что ему 24 года. На самом же деле тогда ему уже было 27. Многие поклонники просто восприняли это как забавную ошибку.
Сандра Буллок
Актриса неоднократно шутила относительно своего возраста. Иногда называла более большой, иногда меньший возраст. Некоторое время журналисты признавали, что точно не знают, какая же у Буллок подлинная дата рождения.
Анастейша
Певица однажды удивила своих поклонников. Во время презентации нового альбома она сказала, что ей 22 года. Хотя на самом деле в то время артистке уже было 30. /Lent.az