Əsl yaşlarını gizlədən ULDUZLAR
Şou-biznes dünyasında yaş tez-tez söz-söhbət və ehtimallar mövzusuna çevrilir. Bəzi məşhur sənətçilər karyeralarının müxtəlif dövrlərində bioqrafiyalarındakı rəqəmləri qəsdən dəyişiblər - bəzən rol almaq üçün, bəzən imic naminə, bəzən isə sadəcə maraqlı təsadüf nəticəsində. Belə hekayələr arasında dünya miqyaslı ulduzlar da var.
Vaxtilə əsl doğum tarixləri pərəstişkarları üçün gözlənilməz olan məşhurlar:
Rebel Uilson
2015-ci ildə aktrisa ətrafında qalmaqal yaranmışdı. Onun keçmiş sinif yoldaşı iddia etmişdi ki, Uilson əslində ictimai bioqrafiyalarda göstəriləndən daha yaşlıdır. Bundan sonra bəzi tabloidlər ulduzu yalan danışmaqda ittiham etməyə başlamışdı. Uilson isə bu cür məlumatları yayan nəşrlərə qarşı məhkəməyə müraciət etmişdi.
Lorens Fişbern
Aktyor yeniyetmə yaşlarında "Apokalipsis bu gün" filmində rol almağı çox istədiyi üçün rejissor Frensis Ford Koppolaya yaşı barədə yalan danışmışdı. Fişbern 16 yaşında olduğunu demişdi, halbuki o zaman cəmi 14 yaşı var idi. Həqiqət çəkilişlər zamanı üzə çıxsa da, o, rolunu itirməmişdi.
Cennifer Lopes
Karyerasının əvvəlində müğənni və aktrisa fərqli doğum ili göstərmişdi. Bir müddət  1970-ci ildə anadan olduğunu bildirirdi. Əsl tarix isə həmin dövrdə sevgilisi olan Şon Kombsunu polisin saxlaması ilə bağlı qalmaqaldan sonra üzə çıxmışdı. Araşdırma zamanı məlum olmuşdu ki, Lopes 1969-cu ildə doğulub.
Mila Kunis
Aktrisa "That '70s Show" serialına kastinq zamanı kiçik bir hiyləyə əl atmışdı. Prodüserlər artıq 18 yaşı tamam olmuş aktrisalar axtarırdılar. Həmin vaxt Kunisin cəmi 14 yaşı var idi, buna görə o, tezliklə yetkinlik yaşına çatacağını demişdi. Nəticədə rolu qazanmışdı.
Eminem
1990-cı illərin sonunda reper öz yaşı ilə bağlı bir qədər qarışıqlıq yaratmışdı. Hovard Sternin şousunda çıxışı zamanı 24 yaşında olduğunu söyləmişdi. Əslində isə həmin vaxt onun artıq 27 yaşı var idi. Bir çox pərəstişkar bunu sadəcə maraqlı bir səhv kimi qəbul etmişdi.
Sandra Bullok
Aktrisa yaşı ilə bağlı dəfələrlə zarafat edib. Bəzən daha böyük, bəzən isə daha kiçik rəqəm səsləndirib. Bir müddət jurnalistlər belə Bullokun əsl doğum tarixinin hansı olduğunu dəqiq bilmədiklərini etiraf etmişdilər.
Anasteyşa
Müğənni vaxtilə pərəstişkarlarını təəccübləndirmişdi. Yeni albomunun təqdimatı zamanı 22 yaşında olduğunu demişdi. Halbuki həmin vaxt sənətçinin artıq 30 yaşı var idi. /Lent.az

STARS WHO HIDE THEIR REAL AGES
In the show business world, age often becomes a subject of rumors and speculations. Some famous artists have deliberately changed the numbers in their biographies at different stages of their careers - sometimes to get a role, sometimes for the sake of their image, and sometimes simply due to an interesting coincidence. Among such stories, there are also world-renowned stars.
Celebrities whose real birth dates were once unexpected for their fans:
Rebel Wilson
In 2015, a scandal arose around the actress. A former classmate claimed that Wilson was actually older than what was shown in the public biographies. After that, some tabloids began accusing the star of lying. Wilson, however, filed a lawsuit against the publications spreading this information.
Laurence Fishburne
The actor lied about his age to director Francis Ford Coppola because he really wanted to play a role in the film "Apocalypse Now" during his teenage years. Fishburne said he was 16, although at that time he was only 14. The truth came out during the filming, but he did not lose his role.
Jennifer Lopez
At the beginning of her career, the singer and actress showed a different birth year. For a while, she claimed to be born in 1970. The real date became known after a scandal involving the police detaining her then-boyfriend Sean Combs. During the investigation, it was revealed that Lopez was born in 1969.
Mila Kunis
The actress used a small trick during the casting for the series "That ’70s Show." Producers were looking for actresses who were already 18 years old. At that time, Kunis was only 14, so she said she would soon reach adulthood. As a result, she got the role.
Eminem
At the end of the 1990s, the rapper caused some confusion regarding his age. During an appearance on the Howard Stern show, he said he was 24 years old. In fact, at that time he was already 27. Many fans just took this as an interesting mistake.
Sandra Bullock
The actress has joked about her age many times. Sometimes she mentioned a bigger number, sometimes a smaller one. For a while, journalists even admitted that they did not know the exact real birth date of Bullock.
Anastacia
The singer once surprised her fans. At the presentation of her new album, she said she was 22 years old. However, at that time, the artist was already 30. /Lent.az