Gürcüstan sərhədində 3 mindən çox yük avtomobili növbə gözləyir
Güclü qar, qasırğa və qar uçqunu səbəbindən Gürcüstanda beynəlxalq əhəmiyyətli bir sıra yollar, o cümlədən Rusiyaya gedən Yuxarı Lars avtomagistralı bağlanıb.
AZƏRTAC xəbər verir ki, bu barədə Gürcüstan Avtomobil Yolları Departamenti məlumat yayıb.
Bildirilir ki, hazırda Gürcüstan-Rusiya sərhədinə aparan yolda ağır tonnajlı yük maşınlarının hərəkəti qadağandır. Son məlumatlara görə, elektron növbədə 1700-dən çox ağır tonnajlı yük avtomobili qeydiyyatdadır.
Məlumatına görə, qar və buz səbəbindən Mtsxeta-Stepantsminda-Lars beynəlxalq avtomobil yolunun 93-107-ci kilometrliyində qoşqulu və yarımqoşqulu nəqliyyat vasitələrinin hərəkəti müvəqqəti olaraq məhdudlaşdırılıb.
Rusiya tərəfində də vəziyyət ağır olaraq qalır.
Şimali Osetiya Yol Hərəkətinin İdarə Edilməsi Mərkəzinin veb-saytının məlumatına görə, Yuxarı Lars sərhəd keçid məntəqəsində 1500-dən çox yük maşını Rusiya-Gürcüstan sərhədini keçmək üçün gözləyir.

More than 3,000 trucks are waiting in line at the Georgian border.
Due to heavy snow, a hurricane, and a snowstorm, a number of internationally significant roads in Georgia, including the Upper Lars highway leading to Russia, have been closed.
AZERTAC reports that this information was released by the Georgian Roads Department.
It is reported that currently, heavy trucks are prohibited from moving on the road leading to the Georgia-Russia border. According to the latest information, more than 1700 heavy trucks are registered in the electronic queue.
According to the information, due to snow and ice, the movement of vehicles with trailers and semi-trailers has been temporarily restricted on the Mtskheta-Stepantsminda-Lars international road between kilometers 93 and 107.
The situation remains severe on the Russian side as well.
According to the website of the North Ossetia Traffic Management Center, more than 1500 trucks are waiting to cross the Russia-Georgia border at the Upper Lars border checkpoint.