Türkiyə millisinə yeni
Medianews.az “Qafqazinfo”ya istinadən xəbər verir ki, o, sosial media hesabında paylaşdığı məlumatlarla yeni layihənin detallarını açıqlayıb.
Müğənni federasiya prezidenti ilə görüşdüyünü və milli komanda üçün xüsusi himn üzərində işlədiyini bildirib. Məşhur musiqiçinin Rivadakı Türkiyə Futbol Federasiyasının obyektlərini ziyarət edəcəyi açıqlaması isə layihənin rəsmi çərçivədə irəlilədiyinə işarə edib.
İzləyicilər Akçılın əvvəllər hit mahnılar bəstələdiyini xatırladaraq, yeni himnin üslubu haqqında fərziyyələr yürütməyə başlayıblar. Sənətçinin paylaşımı tezliklə trend olub və futbol azarkeşləri yeni himnin turnirlər zamanı istifadə olunub-olunmayacağını müzakirə etməyə başlayıb.

Известный турецкий певец Синан Акчыл заявил, что сочинит гимн для национальной сборной Турции.
По информации Medianews.az со ссылкой на «КавказИнфо», он раскрыл детали нового проекта в сообщениях в своих социальных сетях.
Певец сообщил, что встретился с президентом федерации и работает над специальным гимном для национальной сборной. Его заявление о том, что он посетит объекты Турецкой футбольной федерации в Риве, указывает на то, что проект продвигается в официальном формате.
Подписчики вспомнили хиты, которые Акчыл создавал ранее, и начали выдвигать предположения о стиле нового гимна. Публикация артиста быстро стала трендом, и футбольные болельщики начали обсуждать, будет ли новый гимн использоваться во время турниров.