İran ABŞ helikopterinin vurulması ilə bağlı görüntülər və danışıqları yayımlayıb -
İran ordusu İsfahan yaxınlığında ABŞ-yə məxsus olduğu iddia edilən helikopterin vurulması ilə bağlı görüntülər və əməliyyat zamanı aparılan radio danışıqlarını ictimaiyyətə təqdim edib.
Medianews.az-ın məlumatına görə, bölgədə şübhəli hava hərəkətliliyi qeydə alınıb və hərbi hissələrə dərhal döyüş hazırlığı vəziyyəti elan edilib.
Komandanlar əsgərlərə hava hücumundan müdafiə vasitələrini hazır saxlamaq və mövqelərini möhkəmləndirmək barədə göstəriş veriblər.
İranlı general bildirib ki, mülki əhalinin təhlükəsizliyi prioritet olmalıdır və onların zərər görməməsi üçün yolların nəzarətə götürülməsi və istiqamətləndirilməsi tapşırılıb.
Həmçinin qeyd olunub ki, ABŞ hava vasitələrinin qırıcı təyyarələrlə müşayiət olunduğu iddia edilir və onlardan birinin vurulduğu, digərinin isə hədəf alındığı bildirilir.
Komandanlıq əməliyyat zamanı sərt göstərişlər verərək, silahlı qarşıdurmada qəti addımlar atılacağını və hərbi hədəflərə qarşı intensiv atəş açıldığını açıqlayıb.

Иран опубликовал видео и переговоры, связанные с сбитым вертолетом США -
Иранская армия представила общественности видеоматериалы и радиопереговоры, проведенные во время операции по сбитию вертолета, который, как утверждается, принадлежит США, недалеко от Исфахана.
По информации Medianews.az, в районе была зафиксирована подозрительная авиационная активность, и воинским подразделениям было немедленно объявлено боевое дежурство.
Командиры отдали приказ солдатам держать средства ПВО в готовности и укреплять свои позиции.
Иранский генерал заявил, что безопасность гражданского населения должна быть приоритетом, и поручил контролировать и направлять движение на дорогах, чтобы избежать ущерба для жителей.
Также отмечается, что американская воздушная техника, якобы, сопровождалась истребителями, один из которых был сбит, другой — поражен.
Командование объявило, что во время операции были даны жесткие указания, что в случае вооруженного столкновения будут приняты решительные меры, и по военным целям ведется интенсивный огонь.