İran dünyanın ən böyük zavodlarından birini
İran Səudiyyə Ərəbistanı ərazisində yerləşən Əl-Cübeyl şəhərindəki iri sənaye obyektini hədəfə alıb.
Medianews.az xəbər verir ki, hadisə ilə bağlı məlumatı Agence France-Presse (AFP) yayıb. Bildirilir ki, hücum Yaxın Şərqin ən böyük neft-kimya müəssisələrindən biri hesab olunan Saudi Basic Industries Corporation (SABIC) şirkətinin zavoduna yönəlib.
Zərbələr nəticəsində müəssisə ərazisində güclü yanğın baş verib. Yanğının miqyası və mümkün itkilərlə bağlı hələlik rəsmi açıqlama verilməyib.
Qeyd edək ki, SABIC qlobal miqyasda fəaliyyət göstərən və neft-kimya sahəsində dünyanın ən böyük dörd şirkətindən biri sayılır.//Musavat.com

Иран нанес удар по крупному промышленному объекту в городе Аль-Джубаил на территории Саудовской Аравии.
Medianews.az сообщает, что информацию об инциденте распространило Агентство Франс Пресс (AFP). Отмечается, что атака была направлена на завод компании Saudi Basic Industries Corporation (SABIC), считающейся одним из крупнейших нефтехимических предприятий Ближнего Востока.
В результате ударов на территории предприятия возник сильный пожар. Масштабы пожара и возможные потери пока официально не озвучены.
Отметим, что SABIC — это глобальная компания, одна из четырёх крупнейших в мире в нефтехимической отрасли.//Musavat.com