İran dünyanın ən böyük zavodlarından birini
İran Səudiyyə Ərəbistanı ərazisində yerləşən Əl-Cübeyl şəhərindəki iri sənaye obyektini hədəfə alıb.
Medianews.az xəbər verir ki, hadisə ilə bağlı məlumatı Agence France-Presse (AFP) yayıb. Bildirilir ki, hücum Yaxın Şərqin ən böyük neft-kimya müəssisələrindən biri hesab olunan Saudi Basic Industries Corporation (SABIC) şirkətinin zavoduna yönəlib.
Zərbələr nəticəsində müəssisə ərazisində güclü yanğın baş verib. Yanğının miqyası və mümkün itkilərlə bağlı hələlik rəsmi açıqlama verilməyib.
Qeyd edək ki, SABIC qlobal miqyasda fəaliyyət göstərən və neft-kimya sahəsində dünyanın ən böyük dörd şirkətindən biri sayılır.//Musavat.com

Iran targeted a large industrial facility in the city of Al-Jubail located in the territory of Saudi Arabia.
Medianews.az reports that the information about the incident was published by Agence France-Presse (AFP). It is stated that the attack was directed at the factory of Saudi Basic Industries Corporation (SABIC), which is considered one of the largest petrochemical enterprises in the Middle East.
As a result of the strikes, a strong fire broke out in the facility area. There has not yet been an official statement regarding the scale of the fire and possible losses.
It should be noted that SABIC operates globally and is considered one of the four largest companies in the world in the petrochemical field.//Musavat.com