İran gəmisini belə ələ keçiriblər -
ABŞ Silahlı Qüvvələrinin Mərkəzi Komandanlığı (CENTCOM) İran bayrağı altında üzən “Touska” yük gəmisinin ələ keçirilməsinin görüntülərini yayıb.
Medianews.az “Qafqazinfo”ya istinadən xəbər verir ki, görüntülər CENTCOM-un “X” sosial şəbəkəsindəki hesabında paylaşılıb.
“ABŞ dəniz piyadaları “Touska” gəmisinin göyərtəsinə enmək və onu ələ keçirmək üçün “USS Tripoli” desant gəmisini helikopterlə tərk edərək Ərəbistan dənizi üzərindən uçurlar”, - paylaşımda qeyd olunub.
Məlumatda ABŞ hərbçilərinin 6 saat ərzində İran gəmisinə dəfələrlə xəbərdarlıq etdiyi, bu xəbərdarlıqlara məhəl qoyulmadıqda gəminin mühərrik bölməsinə zərbə endirdiyi, daha sonra isə gəmiyə endiyi bildirilir.
Xatırladaq ki, ötən gecə ABŞ Prezidenti Donald Tramp blokadanı pozmağa çalışan İran gəmisinin vurulduğunu və ələ keçirildiyini açıqlamışdı.

The United States Central Command (CENTCOM) of the Armed Forces has released footage of the capture of the "Touska" cargo ship sailing under the Iranian flag.
Medianews.az, citing "Qafqazinfo," reports that the footage was shared on CENTCOM's account on the social network "X."
"U.S. Marines are flying over the Arabian Sea in helicopters from the 'USS Tripoli' landing ship to board and capture the 'Touska' ship," the post stated.
The information notes that U.S. military personnel issued multiple warnings to the Iranian ship over six hours, and when these warnings were ignored, they struck the ship's engine compartment before later boarding it.
Recall that last night, U.S. President Donald Trump announced that the Iranian ship attempting to break the blockade was struck and captured.