İran genişmiqyaslı HÜCUMA BAŞLADI
İsrailin Negev bölgəsinin şərq və mərkəzi hissələrində, Dimona, Arad və Yeruham şəhərlərində hava həyəcanı siqnalları səslənib.
Medianews.az xəbər verir ki, İsrail ordusunun məlumatına görə, hava hücumundan müdafiə sistemləri İran tərəfindən buraxılan ballistik raketləri aşkarlayıb.
Bildirilir ki, Dimona istiqamətində atılan raketlərdən biri zərərsizləşdirilib.
Bundan əlavə, Yəməndəki husilər də İsrailə qarşı fəaliyyətlərini davam etdirir. Onlar gecə saatlarında Eylat istiqamətində pilotsuz uçuş aparatı göndəriblər, lakin bu hədəf də zərərsizləşdirilib.
İsrail ordusu səhər saatlarında İran tərəfindən ölkə istiqamətində yeni raket buraxılışlarının olduğunu və onların qarşısının alınması üçün müdafiə sistemlərinin işlədiyini açıqlayıb.
İsrail mediasının məlumatına görə, səhər saatlarından artıq dördüncü raket buraxılışı qeydə alınıb. Son hücumun cənub istiqamətində həyata keçirildiyi və Beer-Şeva bölgəsinin də təhlükə altında olduğu bildirilir./konkret.az

В восточной и центральной частях региона Негев в Израиле, в городах Димона, Арад и Йерухам прозвучали сигналы воздушной тревоги.
Medianews.az сообщает, что согласно данным израильской армии, системы противовоздушной обороны выявили баллистические ракеты, запущенные Ираном.
Отмечается, что одна из ракет, запущенных в направлении Димоны, была уничтожена.
Кроме того, хуситы из Йемена продолжают свои действия против Израиля. Они ночью направили беспилотный летательный аппарат в сторону Эйлата, но эта цель также была нейтрализована.
Израильская армия заявила утром, что были зарегистрированы новые ракетные запуски в сторону страны со стороны Ирана, и что системы обороны работают для их отражения.
По данным израильских СМИ, с утра уже зафиксирован четвертый ракетный запуск. Сообщается, что последний удар был нанесён с юга, и что регион Беэр-Шева также находится под угрозой./konkret.az