İran genişmiqyaslı HÜCUMA BAŞLADI
İsrailin Negev bölgəsinin şərq və mərkəzi hissələrində, Dimona, Arad və Yeruham şəhərlərində hava həyəcanı siqnalları səslənib.
Medianews.az xəbər verir ki, İsrail ordusunun məlumatına görə, hava hücumundan müdafiə sistemləri İran tərəfindən buraxılan ballistik raketləri aşkarlayıb.
Bildirilir ki, Dimona istiqamətində atılan raketlərdən biri zərərsizləşdirilib.
Bundan əlavə, Yəməndəki husilər də İsrailə qarşı fəaliyyətlərini davam etdirir. Onlar gecə saatlarında Eylat istiqamətində pilotsuz uçuş aparatı göndəriblər, lakin bu hədəf də zərərsizləşdirilib.
İsrail ordusu səhər saatlarında İran tərəfindən ölkə istiqamətində yeni raket buraxılışlarının olduğunu və onların qarşısının alınması üçün müdafiə sistemlərinin işlədiyini açıqlayıb.
İsrail mediasının məlumatına görə, səhər saatlarından artıq dördüncü raket buraxılışı qeydə alınıb. Son hücumun cənub istiqamətində həyata keçirildiyi və Beer-Şeva bölgəsinin də təhlükə altında olduğu bildirilir./konkret.az

Iran large-scale STARTED THE ATTACK
Air raid sirens have sounded in the eastern and central parts of Israel's Negev region, in the cities of Dimona, Arad, and Yeruham.
Medianews.az reports that according to the Israeli army, air defense systems detected ballistic missiles launched by Iran.
It is reported that one of the rockets fired towards Dimona was neutralized.
Additionally, the Houthis in Yemen continue their activities against Israel. They sent an unmanned aerial vehicle towards Eilat during the night hours, but this target was also neutralized.
The Israeli army stated in the morning hours that there were new missile launches directed at the country from Iran and that defense systems were operational to intercept them.
According to Israeli media, the fourth missile launch has already been recorded since the morning hours. It is reported that the last attack was carried out in the southern direction and that the Beer-Sheva region is also under threat./konkret.az