İranda İsrail kəşfiyyatına işləyən
İran Ali Məhkəməsi tərəfindən İsrailin kəşfiyyat xidmətinə işləməkdə ittiham olunaraq edam cəzasına məhkum edilən Ehsan Afreşteh mayın 13-ü səhər saatlarında dar ağacından asılıb.
Bu barədə İranın dövlət televiziyası məlumat yayıb.
Məlumata görə, Ehsan Afreşteh “Mossad” tərəfindən Nepalda xüsusi təlimə cəlb olunub, həmçinin ingilis, fransız və ivrit dillərini mənimsəyib.
Müstəntiqlərin sözlərinə görə, o, İsrail kəşfiyyatına xidmət zamanı “Ceyms” ləqəbindən istifadə edib, “Mossad”la elektron poçt və müxtəlif mesaj tətbiqləri vasitəsilə əlaqə saxlayıb. Ehsan Afreşteh “Mossad”ın ilk tapşırıqlarını taksi sürücüsü kimi yerinə yetirib./AZƏRTAC

Working for Israeli intelligence in Iran
Ehsan Afreşteh, who was sentenced to death by the Supreme Court of Iran on charges of working for Israel's intelligence service, was hanged on the morning of May 13.
This was reported by Iran's state television.
According to the information, Ehsan Afreşteh was recruited by "Mossad" for special training in Nepal and also learned English, French, and Hebrew.
According to investigators, while serving Israeli intelligence, he used the nickname "James" and communicated with "Mossad" via email and various messaging applications. Ehsan Afreşteh carried out "Mossad"'s initial assignments as a taxi driver./AZERTAC