İranla müharibə: indiyədək neçə nəfər həlak olub? – SON RƏQƏMLƏR
ABŞ ilə İsrailin fevralın 28-dən İrana qarşı başlatdığı hərbi əməliyyatlar indiyədək neçə nəfərin ölümünə səbəb olub?
Medianews.az suala aydınlıq gətirmək üçün xarici mediada əksini tapan son rəqəmlərə nəzər salıb.
İranın Qızıl Aypara Cəmiyyəti ABŞ və İsrailin fevralın 28-dən başlatdığı hərbi hücumlar nəticəsində ölkədə 555 nəfərin həlak olduğunu açıqlayıb. Onlardan azı 165 nəfəri Hörmüzqan əyalətinin Minab rayonunda qızlar məktəbinə endirilən zərbədə ölüb.
Çin Xarici İşlər Nazirliyi İranda 1 Çin vətəndaşının həlak olduğunu bəyan edib.
İsrail İranın cavab zərbələri zamanı ölkədə azı 10 nəfərin öldüyü, 200-dən çox insanın yaralandığı haqda məlumat yayıb. Ölənlərdən 9 nəfəri Beyt Şemeş şəhərindəki sığınacağa endirilən zərbədə həyatını itirib.
Livan Səhiyyə Nazirliyinin məlumatına görə, İsrailin ölkənin cənubuna və paytaxt Beyruta endirdiyi hava zərbələri nəticəsində azı 31 nəfər ölüb.
İraqda İranın dəstəklədiyi hərbiləşdirilmiş qurumun – Xalq Səfərbərlik Qüvvələrinin 4 üzvü ABŞ ilə İsrailin birgə zərbəsi nəticəsində həlak olub.
Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin Müdafiə Nazirliyi İranın cavab zərbələri zamanı ölkədə 3 nəfərin öldüyünü açıqlayıb.
Küveytdə 3 ABŞ hərbçisi həlak olub.
Bəhreyn mediasının məlumatına görə, ələ keçirilmiş raketin qalıqlarının Salman şəhərində xarici ölkəyə məxsus bir gəmiyə düşərək yanğın törətməsi nəticəsində 1 nəfər həlak olub.

Сколько человек погибло в результате военных операций, начатых США и Израилем против Ирана с 28 февраля?
Medianews.az рассмотрел последние цифры, отражённые в зарубежных СМИ, чтобы прояснить ситуацию.
Общество Красного Полумесяца Ирана сообщило, что в результате военных атак США и Израиля, начавшихся 28 февраля, в стране погибло 555 человек. По меньшей мере 165 из них погибли при ударе по школе для девочек в районе Минаб провинции Хормозган.
Министерство иностранных дел Китая заявило о гибели одного гражданина Китая в Иране.
Израиль сообщил, что в ответных ударах Ирана в стране погибло не менее 10 человек, более 200 получили ранения. Из погибших 9 человек погибли при ударе по убежищу в городе Бейт-Шемеш.
По данным Министерства здравоохранения Ливана, в результате авиаударов Израиля по югу страны и столице Бейруту погибло не менее 31 человека.
В Ираке четверо членов вооружённого формирования, поддерживаемого Ираном — Народных сил мобилизации, погибли в результате совместного удара США и Израиля.
Министерство обороны Объединённых Арабских Эмиратов сообщило о гибели 3 человек в стране в результате ответных ударов Ирана.
В Кувейте погибли 3 американских военнослужащих.
По информации медиа Бахрейна, в городе Салман при падении обломков захваченной ракеты на иностранное судно произошёл пожар, в результате которого погиб один человек.