İranla müharibə: indiyədək neçə nəfər həlak olub? – SON RƏQƏMLƏR
ABŞ ilə İsrailin fevralın 28-dən İrana qarşı başlatdığı hərbi əməliyyatlar indiyədək neçə nəfərin ölümünə səbəb olub?
Medianews.az suala aydınlıq gətirmək üçün xarici mediada əksini tapan son rəqəmlərə nəzər salıb.
İranın Qızıl Aypara Cəmiyyəti ABŞ və İsrailin fevralın 28-dən başlatdığı hərbi hücumlar nəticəsində ölkədə 555 nəfərin həlak olduğunu açıqlayıb. Onlardan azı 165 nəfəri Hörmüzqan əyalətinin Minab rayonunda qızlar məktəbinə endirilən zərbədə ölüb.
Çin Xarici İşlər Nazirliyi İranda 1 Çin vətəndaşının həlak olduğunu bəyan edib.
İsrail İranın cavab zərbələri zamanı ölkədə azı 10 nəfərin öldüyü, 200-dən çox insanın yaralandığı haqda məlumat yayıb. Ölənlərdən 9 nəfəri Beyt Şemeş şəhərindəki sığınacağa endirilən zərbədə həyatını itirib.
Livan Səhiyyə Nazirliyinin məlumatına görə, İsrailin ölkənin cənubuna və paytaxt Beyruta endirdiyi hava zərbələri nəticəsində azı 31 nəfər ölüb.
İraqda İranın dəstəklədiyi hərbiləşdirilmiş qurumun – Xalq Səfərbərlik Qüvvələrinin 4 üzvü ABŞ ilə İsrailin birgə zərbəsi nəticəsində həlak olub.
Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin Müdafiə Nazirliyi İranın cavab zərbələri zamanı ölkədə 3 nəfərin öldüyünü açıqlayıb.
Küveytdə 3 ABŞ hərbçisi həlak olub.
Bəhreyn mediasının məlumatına görə, ələ keçirilmiş raketin qalıqlarının Salman şəhərində xarici ölkəyə məxsus bir gəmiyə düşərək yanğın törətməsi nəticəsində 1 nəfər həlak olub.

War with Iran: How many people have died so far? – LATEST FIGURES
How many people have died as a result of the military operations launched by the USA and Israel against Iran since February 28?
Medianews.az has reviewed the latest figures reflected in foreign media to clarify the question.
Iran's Red Crescent Society announced that 555 people have died in the country as a result of the military attacks launched by the USA and Israel since February 28. At least 165 of them died in a strike on a girls' school in Minab district of Hormozgan province.
China's Ministry of Foreign Affairs stated that one Chinese citizen died in Iran.
Israel reported that at least 10 people died and more than 200 were injured in the country during Iran’s retaliatory strikes. Nine of those who died lost their lives in a strike on a shelter in the city of Beit Shemesh.
According to the Lebanese Ministry of Health, at least 31 people died as a result of air strikes by Israel on the south of the country and the capital Beirut.
In Iraq, four members of the Iran-backed paramilitary organization – the Popular Mobilization Forces – were killed as a result of a joint strike by the USA and Israel.
The Ministry of Defense of the United Arab Emirates announced that three people died in the country during Iran’s retaliatory strikes.
Three US soldiers died in Kuwait.
According to Bahraini media, one person died as a result of debris from a captured rocket falling onto a foreign-owned ship in Salman city, causing a fire.