İsrail növbəti dəfə Tehranı vurdu -
Bildirilib ki, şəhər mərkəzi də daxil olmaqla, Tehranın ən azı beş rayonunda bir sıra partlayışlar olub.
İsrail Müdafiə Qüvvələrinin (SAXAL) mətbuat xidməti də Tehranda təyin olunan hədəflərə qarşı bir sıra genişmiqyaslı hücumlar həyata keçirildiyini açıqlayıb.
Xatırladaq ki, fevralın 28-dən etibarən İsrail Müdafiə Qüvvələri İrana qabaqlayıcı zərbə endirməyə başlayıb. Daha sonra ABŞ Prezidenti Donald Tramp ölkəsinin də İrana qarşı hərbi əməliyyatda iştirak etdiyini bildirib.İran isə öz növbəsində İsrailə onlarla ballistik raket atıb. Martın 1-də isə İranın Ali Lideri Əli Xamenei və onlarla yüksək rütbəli şəxs hücumlar zamanı ölüb.İran da öz növbəsində həm İsrailə həm də ABŞ-nin hərbi bazalarının yerləşdiyi qonşu ölkələrin əksəriyyətinə raket zərbələri endirib.//Milli.Az

Israel struck Tehran once again -
It was stated that a series of explosions took place in at least five districts of Tehran, including the city center.
The press service of the Israeli Defense Forces (IDF) also announced that a number of large-scale attacks were carried out against designated targets in Tehran.
Recall that since February 28, the Israeli Defense Forces have begun striking Iran preemptively. Later, US President Donald Trump stated that his country also participated in the military operation against Iran. Iran, in turn, fired dozens of ballistic missiles at Israel. On March 1, Iran’s Supreme Leader Ali Khamenei and several high-ranking officials died during the attacks. Iran, in turn, also launched missile strikes against both Israel and the majority of neighboring countries hosting US military bases. //Milli.Az