İsrail növbəti dəfə Tehranı vurdu -
Bildirilib ki, şəhər mərkəzi də daxil olmaqla, Tehranın ən azı beş rayonunda bir sıra partlayışlar olub.
İsrail Müdafiə Qüvvələrinin (SAXAL) mətbuat xidməti də Tehranda təyin olunan hədəflərə qarşı bir sıra genişmiqyaslı hücumlar həyata keçirildiyini açıqlayıb.
Xatırladaq ki, fevralın 28-dən etibarən İsrail Müdafiə Qüvvələri İrana qabaqlayıcı zərbə endirməyə başlayıb. Daha sonra ABŞ Prezidenti Donald Tramp ölkəsinin də İrana qarşı hərbi əməliyyatda iştirak etdiyini bildirib.İran isə öz növbəsində İsrailə onlarla ballistik raket atıb. Martın 1-də isə İranın Ali Lideri Əli Xamenei və onlarla yüksək rütbəli şəxs hücumlar zamanı ölüb.İran da öz növbəsində həm İsrailə həm də ABŞ-nin hərbi bazalarının yerləşdiyi qonşu ölkələrin əksəriyyətinə raket zərbələri endirib.//Milli.Az

Израиль вновь ударил по Тегерану -
Сообщается, что в по меньшей мере пяти районах Тегерана, включая центр города, произошла серия взрывов.
Пресс-служба Сил обороны Израиля (ЦАХАЛ) также заявила о проведении в Тегеране серии широкомасштабных атак по назначенным целям.
Напомним, что с 28 февраля Силы обороны Израиля начали наносить превентивные удары по Ирану. Позднее президент США Дональд Трамп заявил, что его страна также участвует в военной операции против Ирана. В свою очередь Иран выпустил по Израилю десятки баллистических ракет. 1 марта Верховный лидер Ирана Али Хаменеи и многие высокопоставленные лица погибли во время атак. Иран в свою очередь нанес ракетные удары по израильской территории, а также по большинству соседних стран, где размещены военные базы США.//Milli.Az