Kilsədə insident: Paşinyana yumruq atdılar
Ermənistanın baş naziri Nikol Paşinyanın iştirakı ilə İrəvanda keçirilən dini mərasim zamanı gərgin anlar yaşanıb.
Medianews.az xəbər verir ki, hadisə paytaxtdakı Müqəddəs Anna kilsəsində Tsaxkazard (Palma bazarı) liturgiyası başa çatdıqdan sonra qeydə alınıb.
Yerli KİV-lərin yaydığı məlumata görə, baş nazir tərəfdarlarıyla birlikdə kilsəni tərk edərkən bir nəfər ona yaxınlaşmağa cəhd göstərib. Mühafizə əməkdaşları dərhal müdaxilə edərək həmin şəxsin Nikol Paşinyana yaxınlaşmasının qarşısını alıblar. Bildirilir ki, gənc şəxs emosional şəkildə “Mənə elə baxma” ifadəsini səsləndirib və ardınca baş nazirə doğru zərbə endirməyə çalışıb.
İnsidentin digər detalları və həmin şəxsin kimliyi ilə bağlı rəsmi açıqlama hələlik verilməyib.(Musavat.com)

Incident in the church: They threw a punch at Pashinyan.
Tense moments were experienced during a religious ceremony held in Yerevan with the participation of the Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan.
Medianews.az reports that the incident was recorded after the liturgy at the Holy Anna Church in the capital at Tsakhkadzor (Palma market) concluded.
According to information disseminated by local media, while the prime minister was leaving the church together with his supporters, a person tried to approach him. Security personnel immediately intervened and prevented the person from getting close to Nikol Pashinyan. It is reported that the young person emotionally said, "Don't look at me like that" and then tried to strike the prime minister.
No official explanation has yet been given regarding other details of the incident or the identity of the person. (Musavat.com)