Kilsədə insident: Paşinyana yumruq atdılar
Ermənistanın baş naziri Nikol Paşinyanın iştirakı ilə İrəvanda keçirilən dini mərasim zamanı gərgin anlar yaşanıb.
Medianews.az xəbər verir ki, hadisə paytaxtdakı Müqəddəs Anna kilsəsində Tsaxkazard (Palma bazarı) liturgiyası başa çatdıqdan sonra qeydə alınıb.
Yerli KİV-lərin yaydığı məlumata görə, baş nazir tərəfdarlarıyla birlikdə kilsəni tərk edərkən bir nəfər ona yaxınlaşmağa cəhd göstərib. Mühafizə əməkdaşları dərhal müdaxilə edərək həmin şəxsin Nikol Paşinyana yaxınlaşmasının qarşısını alıblar. Bildirilir ki, gənc şəxs emosional şəkildə “Mənə elə baxma” ifadəsini səsləndirib və ardınca baş nazirə doğru zərbə endirməyə çalışıb.
İnsidentin digər detalları və həmin şəxsin kimliyi ilə bağlı rəsmi açıqlama hələlik verilməyib.(Musavat.com)

Во время религиозной церемонии в Ереване с участием премьер-министра Армении Никол Пашиняна произошли напряжённые моменты.
Как сообщает Medianews.az, инцидент зафиксирован после окончания литургии в церкви Святой Анны в столице, в Цахкадзоре (рынок Пальма).
По информации местных СМИ, когда премьер-министр вместе с поддерживающими его людьми покидал церковь, один человек попытался приблизиться к нему. Сотрудники охраны немедленно вмешались и помешали этому лицу приблизиться к Николу Пашиняну. Сообщается, что молодой человек эмоционально произнёс «Не смотри на меня так» и затем попытался нанести удар в адрес премьер-министра.
О других деталях инцидента и личности данного лица официальных заявлений пока не поступало.(Musavat.com)